Dodana: 21 czerwiec 2021 14:02

Zmodyfikowana: 6 lipiec 2021 14:43

Spotkanie w PIK - „Taniec jako zwierciadło (sub)kultur”

Jak kultura wpływa na taniec, a jak taniec na kulturę? Jak prezentować na scenie kulturę taneczną danej grupy etnicznej czy etnograficznej? Na takie pytania m.in. odpowiedzą prelegenci trzeciego spotkania z cyklu PIKsele. Odbędzie się w czwartek (24.06) o godzinie 12.00. Będzie dostępne w formie online, a także stacjonarnie w spodkach Podlaskiego Instytutu Kultury (PIK).

Budynek

PIKsele to cykl rozmów o kulturze Podlaskiego Instytutu Kultury. Nazwa nawiązuje do najmniejszego elementu obrazu – cząstki, która w swojej wielokrotności tworzy całość.

Cykl powstał we współpracy z Uniwersytetem w Białymstoku. Ma na celu wsparcie kompetencji środowiska osób zajmujących się kulturą w sposób naukowy, ale także praktyczny: podlaskich animatorów, muzealników, edukatorów, antropologów, etnografów itp.

Do rozmów zapraszani są uznani badacze, kulturoznawcy oraz animatorzy. Tym razem będą to: dr hab. Andrzej Kisielewski (Uniwersytet w Białymstoku), Hanna Mocarska, (Opera i Filharmonia Podlaska) oraz Małgorzata Sienkiewicz (Fundacja Przestrzeń). Gospodarzem spotkania będzie Mariusz Żwierko (Podlaski Instytut Kultury), kierownik Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone”.

Spotkanie stacjonarne odbędzie się w siedzibie Podlaskiego Instytutu Kultury przy ul. św. Rocha 14.

Więcej informacji jest na stronie internetowej PIKu.

źródło: Podlaski Instytut Kultury
oprac.: Paulina Tołcz
fot.: Piotr Babulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook