Dodana: 14 czerwiec 2021 11:37

Zmodyfikowana: 14 czerwiec 2021 11:39

Rusza Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka

Podlaski Instytut Kultury oraz Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” zapraszają solistów do udziału w II edycji konkursu wokalnego im. Stanisława Jopka.

Siedziba Podlaskiego Instytutu Kultury

Konkurs wokalny im. Stanisława Jopka powstał w 2019 roku z inicjatywy zespołu „Mazowsze”. Twórcom tego przedsięwzięcia przyświecała idea upowszechnienia wśród Polaków zarówno tych znanych, jak i rzadko wykonywanych utworów „Mazowsza”, ale również przybliżenie sylwetki patrona Konkursu.

Konkurs od początku miał na celu rozśpiewanie całej Polski, dlatego odbywa się w czterech kategoriach wiekowych: 8-14 lat, 15-19 lat, 20-25 lat oraz 26 lat plus, bez ograniczeń wiekowych. Kandydaci mają obowiązek przygotować dwa utwory z repertuaru zespołu „Mazowsze” z podanej listy piosenek, w oryginalnej tonacji. Pierwszy etap Konkursu to eliminacje na szczeblu wojewódzkim.

Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia w postaci formularza elektronicznego znajdującego się na stronie internetowej Mazowsze.

Zgłoszenia należy wysyłać do 1 października, mailowo na adres: konkurs.jopek@pikpodlaskie.pl lub pocztą tradycyjną na adres:
Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku, ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok z dopiskiem „Konkurs im. Jopka”.

Szczegóły przedsięwzięcia będzie można poznać na konferencji prasowej w czwartek 17 czerwca, o godz. 11, w białostockich Spodkach przy ul. Św. Rocha 14. Wezmą w niej udział przedstawiciele PIK i Mazowsza, między innymi obecni chórzyści zespołu – laureaci pierwszej edycji konkursu.

 

Więcej informacji na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury.

źródło: Podlaski Instytut Kultury
oprac.: Paulina Dulewicz
fot.: Mateusz Duchnowski

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook