Dodana: 5 luty 2021 12:39

Zmodyfikowana: 8 luty 2021 11:10

„Objazd mickiewiczowski w sieci" - niezwykłe e-lekcje z Teatrem Wierszalin

„Objazd mickiewiczowski w sieci" to spotkania online na żywo z reżyserem i aktorami Teatru Wierszalin. Dotyczą twórczości Adama Mickiewicza, a w szczególności dramatu „Dziady". Z tych wyjątkowych e-lekcji można korzystać cały czas. Wystarczy zgłosić się do Teatru Wierszalin. Udział w projekcie jest darmowy!

Afisze zapowiadające  sztukę Mickiewicza "Dziady"

„Objazd mickiewiczowski” prowadzony jest pod hasłem: „Jeździmy wirtualnie - widzimy się realnie”. Program rozpoczął się w kwietniu ubiegłego roku i do tej pory w spotkaniach online z Mickiewiczem i artystami Teatru Wierszalin uczestniczyło około 10 tys. uczniów i nauczycieli klas humanistycznych z całej Polski.

Rozmowy na temat narodowego arcydramatu Mickiewicza prowadzą: Rafał Gąsowski, grający w przedstawieniu rolę „Gustawa-Konrada”, Dariusz Matys, grający rolę Księdza Piotra, a także autor projektu i reżyser wierszalińskich „Dziadów” - Piotr Tomaszuk.

Scenograf przedstawienia Mateusz Kasprzak - w czasie spotkania prowadzonego w formule: „Wy pytacie - my mówimy” - pełni rolę operatora jednej z kamer. Na instrumentach muzykę „na żywo” wykonuje kompozytor Adrian Jakuć-Łukaszewicz. Spotkania online wzbogacają wizualizacje oraz dynamiczny montaż obrazu, dokonywany w trakcie dyskusji na mikserze wizji. 

Teatr Wierszalin udostępnia materiały, nagrane podczas tych spotkań, na swojej stronie internetowej.

Informacje o projekcie można znaleźć też w serwisie Facebook teatru.

Program jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury I Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

oprac.: Aneta Kursa
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Facebook Teatru Wierszalin

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook