Dodana: 21 kwiecień 2021 08:28

Zmodyfikowana: 21 kwiecień 2021 08:28

Premiera spektaklu „Romans” Natalii Sakowicz

„Romans” to solowy spektakl Natalii Sakowicz, powstały w ramach Stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Młoda Polska oraz Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego. W najbliższą sobotę (24.04) o godz. 18:00 odbędzie się jego premiera online.

Natalii Sakowicz z lalką ludzkich rozmiarów na scenie.

Przedstawienie jest kolejnym po „Pobudce” monodramem Natalii. Artystka ponownie zaprosiła do współpracy dramaturżkę Zuzannę Bojdę.

Toksyczny „Romans”

Tekst jej autorstwa mówi o związku, który z jednej strony daje siłę, rekompensuje braki, odrywa od szarej, smutnej rzeczywistości, z drugiej odbiera wolność, godność, sprawczość. Co sprawia, że wchodzimy w takie relacje? Czym kusi nas romans? Czy można zerwać z uzależnieniem od toksycznej osoby czy substancji?

Artystka kontynuuje swoją karierę jako solistka-lalkarka. Na scenie towarzyszy Natalii lalka ludzkich rozmiarów, o niemal anatomicznej budowie, którą zaprojektowała i wykonała Olga Ryl–Krystianowska. Bardzo ważnym elementem tego przedstawienia jest ruch i taniec, za który odpowiada choreografka Iza Szostak. Muzyka skomponowana przez Macieja Cempurę to połączenie damskich chórów z elektronicznymi brzmieniami syntezatorów, trapem i techno. Autorem światła do spektaklu jest Maciej Iwańczyk, a nagranie i montaż wykonał Sebastian Łukaszuk z MUMA Studio.

Premiera online – 24 kwietnia

Premiera „Romansu” planowana była na 15 kwietnia br. w Akademii Teatralnej. Obostrzenia związane z pandemią zmusiły twórców do zmiany planów. Spektakl będzie można obejrzeć na platformie youtube.com - na kanale Natalii Sakowicz. Link do nagrania zostanie udostępniony w dniu premiery, tj. 24.04 o godz. 18.00 na fanpejdżu spektaklu.


Natalia Sakowicz
oprac.: Anna Augustynowicz
fot.: Bartek Warzecha

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook