Dodana: 5 lipiec 2021 08:47

Zmodyfikowana: 5 lipiec 2021 08:48

Kapitan Guliwer powrócił do Supraśla!

Od tygodnia w Supraślu trwa Lato w Teatrze. Uczestnicy półkolonii artystycznych z Kapitanem Guliwerem biorą udział w warsztatach teatralnych, tanecznych i plastycznych, które zwieńczone zostaną spektaklem.

Dzieci prezentują własnoręcznie wykonane maski.

Wszystkie zajęcia realizowane są pod okiem profesjonalnych instruktorów. Tematem przewodnim warsztatów jest powieść „Podróże Kapitana Gulliwera w Różne Kraje Dalekie”. To właśnie w Supraślu pierwszy raz (1784) wydrukowano tę książkę w języku polskim. Spektakl finałowy odbędzie się 10 lipca 2021 roku w Domu Ludowym w Supraślu.

Półkolonie „Kapitan Guliwer powraca do Supraśla” zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Teatr Okno w partnerstwie z Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Bierze w nich udział 24 uczestników, których udział pokryty jest z dotacji.

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

O Lecie w Teatrze

Lato w Teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 14. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 25 samorządowych instytucji kultury. Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 7 ośrodkom.

Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat LwT.

 

źródło i fot.: Lato w Teatrze
oprac.: Anna Augustynowicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook