Dodana: 27 maj 2021 09:15

Zmodyfikowana: 27 maj 2021 09:15

Przemysław Kossakowski wspiera akcję charytatywną „Kreatywnego Wasilkowa”

Znany podróżnik i osobowość telewizyjna, Przemysław Kossakowski gościł we wtorek (25.05) w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej na zaproszenie „Kreatywnego Wasilkowa”. Celem była sesja zdjęciowa z niepełnosprawnymi mieszkańcami gminy.

Grupa dzieci z niepełnosprawnością wraz z Przemysławem Kossakowskim przed drewnianą chatą

Efekty tego spotkania podziwiać będzie można już wkrótce na łamach kalendarza. Dochód ze sprzedaży ma zostać przeznaczony na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci.

Marcin Skowroński z „Kreatywnego Wasilkowa” przyznał, że Przemysław Kossakowski od razu przystał na propozycję współpracy, zwłaszcza kiedy dowiedział się o akcji charytatywnej na rzecz niepełnosprawnych z Wasilkowa.

Starania o zorganizowanie sesji trwały prawie rok – głównie z powodu pandemii wirusa COVID-19. Na szczęście się udało.

W spotkaniu z Przemkiem Kossakowskim uczestniczył burmistrz Wasilkowa, Adrian Łuckiewicz

 - Wydanie kalendarza zostanie wsparte przez gminę Wasilków, a dochody z jego sprzedaży będą całkowicie przeznaczone na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji naszych bohaterów, którzy dzięki wsparciu swoich rodzin dzielnie zmagają się z dotykającymi ich trudnościami – mówi Adrian Łuckiewicz. - Wielka radość na ich twarzach to był bezcenny widok! Dziękuję za to spotkanie i wspaniałą atmosferę.

źródło: Urząd Miejski w Wasilkowie
oprac.: Paulina Dulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook