Dodana: 11 sierpień 2021 09:21

Zmodyfikowana: 11 sierpień 2021 09:21

„Podlaskie ziołami pachnące” w PMKL

Sprzedaż ziół, miodów, potraw regionalnych, jarmark sztuki ludowej, warsztaty zielarskie i koncerty – to wszystko już w połowie sierpnia, 15 sierpnia, w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej (PMKL) w ramach festynu "Podlaskie ziołami pachnące". Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.

Pasieki

Podczas festynu będzie można nasycić się smakiem i zapachem ziół, zdobyć wiedzę o ich wykorzystywaniu dawniej i dziś, o sile drzemiącej w ziołach, ich właściwościach leczniczych, aromacie i smaku.

Uczestnicy dowiedzą się jak ziołami wzbogacić smak i zapach potraw, a także jak wykorzystać je w medycynie ludowej.

Podczas festynu „Podlaskie ziołami pachnące” można będzie spróbować swoich sił w przygotowywaniu równianki i tkaniu krajki.

Będą też warsztaty Małgorzaty Charyton „Zioła Ojca Gabriela”, warsztaty ucierania pieprzu ziołowego i sporządzania naturalnych kosmetyków. Można będzie obejrzeć żywą pasiekę, uzupełnić zapasy miodu, kupić zioła i produkty regionalnej kuchni. Przyjadą też ze swoją sztuką i rękodziełem twórcy ludowi, a na scenie zabrzmi muzyka ludowa w wykonaniu zespołów z całego województwa podlaskiego.

W czasie festynu odbędzie się otwarcie dwóch wystaw czasowych. We dworze z Bobry Wielkiej zagości twórczość Władysława Pietruka - grafiki przedstawiające najważniejsze zabytki znajdujące się na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. W plenerze, za chałupą z Tymianek-Buci, można będzie zobaczyć wielkoformatowe fotografie Jerzego Rajeckiego, autora albumu „Klimaty Podlasia”.

 

źródło: PMKL
oprac.: Paulina Tołcz
fot.: Anna Augustynowicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook