Dodana: 1 kwiecień 2021 10:22

Zmodyfikowana: 6 kwiecień 2021 11:46

„Podlaska Konopielka” na podlaską Wielkanoc

Wyjątkowy, muzyczny prezent wielkanocny przygotowało Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej (PMKL). W mediach społecznościowych instytucji od kilku dni rekordy popularności bije pieśń „Podlaska Konopielka", promująca podlaską obrzędowość wielkanocną. Do nagrań zostali zaproszeni m.in. dyrektorzy podlaskich instytucji kultury, a także wicemarszałek Stanisław Derehajło.

Mężczyźni w strojach ludowych stoją na podwórku, śpiewają.

Produkcja jest swego rodzaju świątecznymi życzeniami od Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Autorką muzyki, słów i scenariusza jest Agnieszka Skarżyńska-Szerszenowicz, która też teledysk wyreżyserowała.
Zaśpiewali i zatańczyli Katarzyna Korycka, dyrektor Biura Dziedzictwa Narodowego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, Artur Gaweł, dyrektor Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, dyrektorzy podlaskich ośrodków kultury: Dariusz Gwiazda, Marek Jarosz, Marcin Siekierko, Maciej Sulik, Konrad Szczebiot i Paweł Oziabło, A także przecudna Kasieńka – Katarzyna Mikunowicz, pracownicy Działu Edukacji PMKL Piotr Gutowski, Urszula Lengiewicz i Dorota Kulesza.
Za oprawę muzyczną odpowiadali Bogdan Obrycki i Marek Ławreszuk.

 

 

Zamieszczony film pochodzi od podmiotu zewnętrznego. Materiał, będący w posiadaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, nie został przez niego, ani na jego rzecz wytworzony, ani nabyty. W związku z tym nie stosuje się do niego przepisów Ustawy dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

 

źródło: PMKL
oprac.: Aneta Kursa, red.: Paulina Dulewicz
fot.: zrzut ekranu FB PKML

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook