Dodana: 7 czerwiec 2019 08:52

Zmodyfikowana: 7 czerwiec 2019 08:54

Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu zaprasza na "Odpust na św. Antoniego"

Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę (9 czerwca) na terenie Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. „Odpust na św. Antoniego” rozpocznie się o godz. 11.00

Ilustracja do artykułu Piknik na św. Antoniego  (5).jpg

Ideą festynu jest nawiązanie do odpustów na św. Antoniego, które od połowy XIX wieku odbywały się w parafii Boguty Pianki, skąd na teren naszego skansenu został przeniesiony  w 2010 roku drewniany kościół, stanowiący w chwili obecnej jeden z naszych najcenniejszych zabytków. Impreza odbędzie się w jego otoczeniu – na placu przed kościołem.  

Dmuchańce, stragany i kuglarze

Odpust na św. Antoniego to wydarzenie o charakterze pikniku rodzinnego, które służy integracji mieszkańców Ciechanowca i okolic, a coraz częściej regionu.

W trakcie tegorocznego Odpustu zaplanowano występy dzieci i młodzieży z lokalnych przedszkoli, szkół, ośrodków kultury oraz koncerty zespołów folklorystycznych.
Na wszystkich czekać będą atrakcje odpustowe, m.in. stragany, strzelnica i loteria fantowa, dziad odpustowy, katarynki, kuchnia regionalna.
Dodatkowym prezentem dla młodszych i starszych dzieci będą dmuchane zjeżdżalnie i tory przeszkód, trampolina. Na terenie skansenu odbywać się będą proste, wiejskie zabawy i wielopokoleniowe konkursy z nagrodami oraz pokazy dawnych rzemiosł i przejażdżki bryczką. W programie będzie też występ teatru obwoźnego, zabawy z kuglarzami, szczudlarzami i wiele innych odpustowych atrakcji. Na zakończenie zabawa na dechach przy muzyce zespołu The Cajun Spices.   

  

Program

 

11.00 – KAPELA KŁOSY

12.00 – DZIECI I MŁODZIEŻ GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W CZYŻEWIE  

12.30 – PRZEDSZKOLAKI Z CIECHANOWCA

13.00 – UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BOGUTACH PIANKACH

13.20 - MŁODZIEŻ Z CIECHANOWIECKIEGO OŚRODKA KULTURY I SPORTU

13.35 – UCZNIOWIE ZSOIZ W CIECHANOWCU

14.00 – WĘDROWNY TEATR LALEK MAŁE MI „KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI”

16.00 – ZESPÓŁ ŚPIEWACZY NADBUŻANIE Z NURA

17.00  - 19.00 – POTAŃCÓWKA Z ZESPOŁEM THE CAJUN SPICES   

mat.org.
oprac.ak

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook