Dodana: 22 marzec 2021 11:29

Zmodyfikowana: 7 kwiecień 2021 11:46

Zima w WOSiR Szelment: „To był krótki, ale dobry sezon”

Krótki, ale intensywny – tak można opisać tegoroczny sezon zimowy w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji (WOSiR) w Szelmencie. I choć trwał zaledwie miesiąc, można go zaliczyć do udanych. Zima dopisała i narciarze również. Łącznie w tym okresie Ośrodek odwiedziło około 8 tys. fanów białego szaleństwa.

Ośrodek w Szelmencie. Widok na hotel i infrastrukturę z lotu ptaka.

Wyciągi w podsuwalskim Ośrodku ruszyły 12 lutego i działały nieprzerwanie do 12 marca br. przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego. Ten okres fani sportów zimowych wykorzystali maksymalnie – stoki odwiedziło przeszło 8 tys. osób. Nie inaczej wyglądała sytuacja z zapleczem noclegowym. Tu, przy wymaganym 50-procentowym obłożeniu, zajęte były wszystkie pokoje.

- Pobiliśmy wszelkie rekordy, jeżeli chodzi o frekwencję narciarzy na stokach – podkreśla Daniel Racis, prezes WOSiRu. - To był krótki, ale bardzo dobry sezon – podsumowuje.

Ludzie stoją w kolejce do wyciągu.

Nie innego zdania są osoby, które skorzystały z zimowych atrakcji.

„Fajnie było! Nie ma co narzekać, trzeba się cieszyć z tego, co jest!”

oraz

„Było super. My dziękujemy i pozdrawiamy super miłą obsługę od kręcenia oponami. Do zobaczenia za rok”

– można przeczytać komentarze internautów pod postem podsumowującym sezon na fanpage'u Ośrodka.

Przygotowania do lata

Szelment atrakcyjny jest również latem. Dysponuje plażą z wypożyczalnią sprzętu pływającego. Dostępny tu jest również jeden z najdłuższych wyciągów narciarskich w Polsce (1000 m) z pierwszym wakeparkiem tego typu w regionie. O udogodnienia dla fanów tych doznań zadbano już teraz.

- Nie odpoczywamy, powoli szykujemy się do kolejnego sezonu. W tej chwili wymieniamy sprzęt do wyciągu nart wodnych. I czekamy na majówkę – mówi Daniel Racis.

Wyciąg nart wodnych

W okresie wiosennym i letnim turyści do dyspozycji mają park linowy oraz ściankę wspinaczkową. Funkcjonuje tu również wypożyczalnia rowerów oraz malowniczo położona trasa rowerowa Green Velo. Po aktywnym wypoczynku można się zrelaksować przy minigolfie oraz w saunie, która jest usytuowana bezpośrednio przy jeziorze Szelment Wielki.

WOSIR Szelment to nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny, usytuowany pomiędzy Jesionową Górą oraz jeziorem Szelment Wielki. Od szeregu lat jest całorocznym centrum wypoczynku na Suwalszczyźnie. Ośrodek jest spółką prawa handlowego, której 100 proc. należy do Samorządu Województwa Podlaskiego.

tekst: Anna Augustynowicz

red. Małgorzata Sawicka

fot.: WOSiR Szelment oraz archiwum/Marcin Nawrocki

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook