Dodana: 22 październik 2020 12:32

Zmodyfikowana: 22 październik 2020 12:32

WOSiR Szelment inwestuje w swój stok

Niemal 300 tys. zł to koszt inwestycji Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w najpopularniejszą trasę narciarską w północno-wschodniej Polsce. Efekty tej inwestycji widoczne będą już w tegorocznym sezonie zimowym.

WOSiR Szelment widziany z lotu ptaka

Zaczynają się prace modernizacyjne na stoku narciarskim w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Zbudowana zostanie nowoczesna infrastruktura energetyczno-elektryczna. Zakupiona została armatka śnieżna najnowszej generacji oraz nowy sprzęt do wypożyczalni – m.in. narty, snowboard i buty. Całkowita wartość projektu wyniosła 279 tys. zł.

Dzięki powyższym inwestycjom, już w tym sezonie zimowym możliwe będzie naśnieżanie dwóch stoków jednocześnie. To pozwoli na obsługę większej ilości klientów. Znacząco skróci czas oczekiwania na zjazd i zwiększy sam komfort jazdy na stoku.

Z każdym kolejnym sezonem Szelment odnotowuje znaczący wzrost gości. Inwestycje w poprawę jakości obsługi i sam stok są konieczne, by ten trend utrzymać. Już dzisiaj jesteśmy najpopularniejszym Ośrodkiem zimowym w tej części Polski. Teraz znowu jesteśmy dwa kroki przed konkurencją. - tłumaczy Paweł Żuk, Prezes Zarządu WOSiR Szelment.

W skład modernizacji czerwonego szlaku wejdzie między innymi utworzenie linii wodociągowej z siedmioma hydrantami, budowa przyłącza energetycznego i zakup armatki śnieżnej wraz ze sprzętem narciarskim.

Stworzenie dodatkowej infrastruktury śnieżnej było kluczowe dla dalszego rozwoju i pozyskiwania nowych klientów – dodaje Paweł Żuk. - Przy zaśnieżaniu technicznym nie jest ważny tylko mróz, ale również kierunki wiatru, które często w tym miejscu dominują jako północne i północno-wschodnie.

Projekt został dofinansowany kwotą 100 tys. zł z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego. Pozostała kwota pochodzi ze środków własnych Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

żródło: WOSiR Szelment
oprac.: Kamil Timoszuk

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook