Dodana: 22 grudzień 2015 10:09

Zmodyfikowana: 22 grudzień 2015 10:09

Znowu niewiele zabrakło. Piotr Chmiel tuż za podium

Za nami drugi już turniej z cyklu Grand Prix Polski Seniorów. W miniony weekend w Zawierciu rywalizowało ponad 200 najlepszych tenistów kraju. W tym gronie było czterech naszych reprezentantów: Marta Lis, Piotr Chmiel, Krzysztof Włóczko oraz Alan Woś. Najwyższą lokatę z wyżej wymienionych zajął Piotrek, który podobnie jak na 1 GPP Seniorów uplasował się tuż za strefą medalową.

Marta Lis jako jedyna nasza tenisistka uczestniczyła w eliminacjach. W swojej grupie eliminacyjnej pewnie wygrała swoje dwie gry po 3:0, dzięki czemu z drugiego miejsca awansowała do turnieju głównego. Tutaj już niestety musiała uznać wyższość koleżanek. W grupie przegrala dwa swoje mecze - z Martą Smętek oraz Darią Kędzior, natomiast w ostatniej grze o miejsce 49-56 uległa Agacie Paszek. Ostatecznie więc nasza zawodniczka uplasowała się na miejscu 57-64.

Zdecydowanie lepiej poszło panom. Piotr Chmiel pewnie dotarł do ćwierćfinału pokonując po drodze Pawła Kozieła oraz Adriana Więcka. W 1/4 przyszło mu rywalizować z Bartoszem Suchem. Niestety podobnie jak na 1 GPP Seniorów na tym etapie Piotrek odpadł, ulegając rywalowi 1:4. Nasz tenisista w końcowej klasyfikacji uplasował się na miejscu 5-6. Gorzej niż na pierwszym turnieju poszło dla Alana. W miniony weekend nasz reprezentant uplasował się dopiero na 18 miejscu. Trzeci nasz przedstawiciel, czyli Krzysiek Włóczko, niespodziewanie wyszedł z pierwszego miejsca w grupie, dzięki czemu awansował do czołowej 32. W fazie grupowej pokonał 3:0 Karola Prokopa oraz 3:2 Pawła Chmiela, czym zaskoczył calą publiczność na hali. Niestety, Krzysiek odnotował już później tylko dwie porażki, przez co uplasował się ostatecznie na miejscu 25-32.

W klasyfikacji końcowej kategorii seniorek Katarzyna Grzybowska wyprzedziła: Martę Smętek (KS Bronowianka Kraków), Natalię Bajor (KU AZS UE Wrocław) oraz Darię Łuczakowską (KU AZS UE Wrocław). Wśród seniorów natomiast wyższość Patryka Zatówki musieli uznać sklasyfikowani na kolejnych miejscach: Bartosz Such (PKS Kolping Jarosław), Konrad Kulpa (KST Energa-Manekin Toruń) i Tomasz Kotowski (KST Energa-Manekin Toruń).