Dodana: 17 sierpień 2015 10:24

Zmodyfikowana: 17 sierpień 2015 11:18

Jagiellonia. Zwycięstwo z Ruchem i awans na 4. miejsce w lidze

Jagiellonia Białystok wygrała 2:1 (1:0) z Ruchem Chorzów w piątej kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu żółto-czerwoni awansowali na czwartą pozycję w ligowej tabeli. Do lidera Piasta Gliwice piłkarze z Białegostoku tracą trzy punkty.

W pierwszej połowie piłkarze Jagiellonii mieli kilka okazji do zdobycia bramki. Już w ósmej minucie Jacek Góralski trafił w słupek. W 31. min. doszło do spornej sytuacji w polu karnym gości. Na bramkę strzelał Grzelczak, ale bramkarz gości Putnocky zdołał ją odbić i z dobitki do siatki trafił Rafał Grzyb, ale zdaniem sędziego wcześnie faulował golkipera gości. Bramka dla Jagi nie została uznana.

W 38. min. żółto-czerwoni przeprowadzili bramkową akcję. Z rzutu wolnego doskonale dośrodkował Vassiljev, a Sebastian Madera z kilku metrów nie dał szans bramkarzowi Ruchu.

Druga połowa meczu

W 54. min. żółto-czerwoni prowadzili już 2:0. Akcję prawą stroną boiska przeprowadził Piotr Grzelczak i zagrał piłkę w pole karne, gdzie był już Vassiljev, który nie miał problemów z pokonaniem przeciwnika. Estończyk zrobił sobie doskonały prezent urodzinowy, bo w niedzielę skończył 31 lat.

W 82. min. Niebiescy strzelili honorowego gola. Z prawej strony boiska na bramkę uderzył Mariusz Stępiński i Bartłomiej Drągowski musiał wyciągać piłkę z siatki. To pierwsze trafienie Niebieskich w meczu ligowym w Białymstoku od marca 2012 roku.

W 90. min. Jagiellonia mogła prowadzić już 3:1. Do pustej bramki nie trafił jednak Maciej Gajos. Piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki.

Za: Polskie Radio Białystok