Dodana: 19 styczeń 2016 07:57

Zmodyfikowana: 19 styczeń 2016 21:25

Sukces suwalskich bliźniaków na Mistrzostwach Polski organizacji Shinkyokushin

Damian i Daniel Biłbak, zawodnicy Suwalskiego Klubu Karate, wystartowali w dwóch konkurencjach - kata juniorów, oraz kumite. Damian wystartował w kategorii do 55 kg, a Daniel do 60 kg. Obaj okazali się najlepsi w kumite i zdobyli po złotym medalu. W kata Polskę reprezentować może tylko dwóch zawodników - i tu też Suwalczanie okazali się bezkonkurencyjni. Pokonali wszystkich i zajęli dwa pierwsze miejsca.

Ilustracja do artykułu karate-blizniacy.JPG

17 stycznia we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski organizacji Shinkyokushin, będące jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Europy Juniorów, które mają się odbyć w maju w
Gruzji. Z całej Polski przyjechało 117 karateków, aby wywalczyć w kwalifikacjach możliwość startu w Mistrzostwach Europy w maju.

Suwalski Klub Karate w tym roku w kategorii juniora wystawił braci bliźniaków, Damiana i Daniela Biłbaków.  Suwalscy zawodnicy zdobyli łącznie cztery kwalifikacje i będą reprezentować Polskę w dwóch konkurencjach na Mistrzostwach Europy. Do maja zostało jeszcze trochę czasu, więc na pewno nie raz zobaczymy suwalskich karateków na
zawodach niższej rangi, gdzie będą zdobywać doświadczenie i medale, które pomogą w dobrym wyniku na najważniejszej imprezie, czyli na Mistrzostwach Europy.