Dodana: 26 styczeń 2016 12:30

Zmodyfikowana: 26 styczeń 2016 12:30

Planowe zwycięstwo z rezerwami Morlin

Nie było niespodzianki w starciu z drugim zespołem Superligowych Morlin Ostróda. Po dobrym meczu białostoccy tenisiści powtórzyli wynik z 1. rundy i tym razem przed własną publicznością ograli drużynę z Warmii i Mazur 9:1.

Już od pierwszych piłek sobotniego meczu widać było, że zawodnicy Dojlid mają wielką ochotę na wysoką wygraną. Meng Zhen podrażniony ostatnimi porażkami z Olimpią II Grudziądz tym razem walczył o każdą piłkę z tenisowym wyjadaczem Gieorgijem Rubinsteinem. Wprawdzie nasz Chińczyk kilka razy naciął się na agresywny blok Rosjanina, jednak w konsekwencji rozstrzygnął ten pojedynek 3:1 na swoją korzyść. Równolegle na drugim stole Krzysztof Włóczko pewnie ograł młodego Kacpra Petasia 3:0.

Przy wyniku 2:0 miały miejsce dwa najbardziej emocjonujące pojedynki sobotniego spotkania. Alan Woś grał z doskonale znanym białostockiej publiczności Tomaszem Sposobem, a Piotr Chmiel z występującym równolegle w Superlidze Adrianem Więckiem (od sezonu 2015/2016 PZTS zezwolił na równoległe występy młodzieżowca w najwyższej klasie rozgrywkowej i niższej) . Oba te mecze zakończyły się tryumfami naszych po 3:1, jednak szczególnie na 1 stole Alan musiał mocno się nagimnastykować. Przy wyniku 0:1 po pierwszym secie i stanie 7:8 w drugim, nasz zawodnik poprosił o "time out". Po przerwie zmienił taktykę gry. przechodząc od razu na serwis bekhendowy. Realizacja założeń dała pozytywny skutek i od tego momentu gra Wosia wreszcie zaczęła się układać. Po meczu Tomek Sposób dostał od publiczności spore brawa. Widać było, że nasz były zawodnik jest w formie i od czasu występów w Białymstoku jeszcze bardziej urozmaicił swój tenisowy repertuar.

Po serii gier singlowych przyszła pora na deble. Tutaj wszystko poszło zgodnie z planem. Meng/Włóczko 3:0 wygrali z Sposobem i Więckiem, a Woś/ Chmiel w takim samym stosunku odprawili Rubinsteina i Petasia. Po grach podwójnych dla Dojlid wygrywali jeszcze Meng, Chmiel i Woś. Jedyną porażkę w tym meczu poniósł Krzysztof Włóczko, który uległ 0:3 z wspomnianym już Więckiem.

Teraz czeka nas dwutygodniowa przerwa. Następny mecz przed własną publicznością gramy 6 lutego z Galaxy, które przegrało równolegle z Wartą Kostrzyn 0:10. Poniżej prezetujemy tabele i aktualne wyniki 11 kolejki:

Szczegóły spotkania Dojlidy Białystok - Morliny II Ostróda 9:1

Meng Zhen - Georgij Rubinstejn 3:1 (11:8, 11:7, 9:11, 11:6)
Alan Woś - Tomasz Sposób 3:1 (5:11, 11:8, 11:9, 11:9)
Meng Zhen - Tomasz Sposób 3:2 (11:2, 11:7, 9:11, 7:11, 11:9)
Alan Woś - Georgij Rubinstejn 3:0 (11:5, 11:1, 11:2)
Krzysztof Włóczko - Kacper Petaś 3:0 (11:7, 11:6, 13:11)
Piotr Chmiel - Adrian Więcek 3:1 (11:6, 11:6, 5:11, 11:6)
Krzysztof Włóczko - Adrian Więcek 0:3 (7:11, 8:11, 9:11)
Piotr Chmiel - Kacper Petaś 3:0 (11:6, 11:7, 11:7)
M. Zhen / K. Włóczko - T. Sposób / A. Więcek 3:0 (11:5, 11:9, 11:8)