Dodana: 2 styczeń 2016 00:06

Zmodyfikowana: 2 styczeń 2016 00:06

Najlepsi sportowcy i trenerzy 2015 roku zostali nagrodzeni przez burmistrza Bielska Podlaskiego

Aż 117 sportowców i 17 trenerów otrzymało nagrody i wyróżnienia przyznane przez Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski za osiągnięcie wysokich wyników w 2015 roku. W tym gronie znalazło się wielu lekkoatletów, pływaków i przedstawicieli gier zespołowych, ale pojawili się też reprezentanci mniej popularnych dyscyplin sportowych.

Olbrzymia większość nagrodzonych to uczniowie bielskich szkół, ale tegoroczne wyróżnienia trafiły też do grona dorosłych sportowców. Wśród nich znalazł się Mistrz Świata w bieganiu po schodach Piotr Łobodziński, który w 2015 roku zdobył ten tytuł podczas zawodów rozgrywanych w Katarze. Piotr na swoim koncie ma też wiele innych tegorocznych sukcesów, m.in. Grand Prix Europy (zdobyte podczas zawodów w Bratysławie, Brnie i Wiedniu).

- Był to rewelacyjny rok w moim wykonaniu – przyznaje Piotr Łobodziński. – Na schodach wygrałem niemal wszystko, co było do wygrania. W marcu wywalczyłem Mistrzostwo Świata, po raz trzeci z rzędu wygrałem klasyfikację generalną Pucharu Świata oraz obroniłem zwycięstwo w cyklu Vertical World Circuit. Na osiemnaście startów wygrałem szesnaście, raz byłem drugi i raz stałem na najniższym stopniu podium.

W imieniu Piotra nagrodę Burmistrza Miasta odebrała jego mama. Piotr nie mógł pojawić się na uroczystości osobiście, podobnie jak kolejna wybitna bielska lekkoatletka – Kamila Lićwinko. Ubiegłoroczna halowa Mistrzyni Świata w skoku wzwyż zdobyła w tym roku brąz na mistrzostwach kontynentu w Pradze i czwarte miejsce ma Mistrzostwach Świata w Pekinie. Jej sukcesu doceniło środowisko sportowe – Kamila otrzymała drugą nagrodę w prestiżowym rankingu „Złotych Kolców”, przygotowywanym przez magazyn Sport i Polski Związek Lekkiej Atletyki. Wyprzedziła ją tylko fenomenalna młocistka Anita Włodarczyk.

Nagrody Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski otrzymali też reprezentanci mniej popularnych dyscyplin sportu: Anna Dymczyk – medalistka maratonów kolarskich MTB, Marek Monachowicz – Mistrz Polski w kategorii do lat 21 w siłowaniu się na rękę i Urszula Paszko – Mistrzyni Polski Kettlebell Hardstyle.

Wiele wyróżnień trafiło do najlepszych sportowców z bielskich szkół, których organem prowadzącym jest Miasto Bielsk Podlaski. Efektem ich pracy oraz wysiłków ich trenerów-nauczycieli jest to, że Bielsk zajął bardzo wysokie drugie miejsce we współzawodnictwie gmin miejskich województwa podlaskiego za rok szkolny 2014/15.

Wśród nagrodzonych młodych sportowców znaleźli się m.in.: reprezentanci Miejskiego Klubu Pływackiego „Wodnik” Norbert Wawulski (brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów) i Eryk Kufel (7. miejsce w Polsce w wieloboju pływackim chłopców do lat 10) oraz lekkoatletki z ZS z DNJB: Elwira Andruszkiewicz (druga w Polsce w rzucie oszczepem w Krajowym Finale Gimnazjady) i Magdalena Michalewicz (piąta w Polsce w biegu na 300 m na Gimnazjadzie). Nagrody trafiły też do młodych futbolistek Tura Bielsk Podlaski, które dzielnie reprezentują nasze miasto w ogólnopolskich rozgrywkach drugiej ligi seniorek piłki nożnej.

Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski przyznał nagrody finansowe i wyróżnienia sportowcom, ich trenerom oraz działaczom sportowym na podstawie uchwały Rady Miasta Bielsk Podlaski w sprawie wyróżnień i nagród za osiągnięte wyniki sportowe oraz osiągnięcia w działalności sportowej.  Kandydatów do nagród i wyróżnień zgłaszały kluby sportowe, dyrektorzy szkół oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Za: UM Bielsk Podlaski