Dodana: 8 luty 2016 09:09

Zmodyfikowana: 8 luty 2016 09:09

Koszykówka. Tur Bielsk Podlaski - Stal Stalowa Wola 99:93

Cenne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie w lidze i play-off odnieśli drugoligowi koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski. Po emocjonującym widowisku przed własną publicznością pokonali po dogrywce wyżej notowaną Stal Stalowa Wola 99:93. Dwa kluczowe momenty spotkania to rzut gości za trzy punkty na remis trzy sekundy przed końcem czwartej kwarty i celna "trójka" Arkadiusza Zabielskiego na kilkanaście sekund przed końcem dogrywki. Po tym ciosie goście nie byli w stanie się podnieść i ostatecznie Tur wygrał bardzo ważne spotkanie, które przybliża ich do gry w play-off.

Najskuteczniejszym graczem meczu został Łukasz Kuczyński, który zdobył 35 punktów i miał 14 zbiórek.

Na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej Tur plasuje się na 9 pozycji w tabeli. W następnej kolejce - 17 lutego - bielscy koszykarze zmierzą się przed własną publicznością z ostatnią w tabeli Polonią Warszawa.

Za: Radio Białystok