Dodana: 12 grudzień 2015 12:59

Zmodyfikowana: 12 grudzień 2015 12:59

Jagiellonia.Historyczna wygrana w Chorzowie

Jagiellonia Białystok po raz pierwszy w historii występów w ekstraklasie zdobyła komplet punktów w Chorzowie. W piątek (11.12) żółto-czerwoni pokonali na wyjeździe Ruch aż 4:0 (1:0).

Dzięki zwycięstwu Jagiellonia ma już 24 pkt. i awansowała na 8. miejsce w tabeli.

Pierwsza bramka padła już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Fiodor Czernych znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Ruchu - Putnockim. Golkiper gospodarzy faulował zawodnika Jagiellonii w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny dla żółto-czerwonych. Dodatkowo ukarał bramkarza czerwoną kartką.

Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Taras Romańczyk, który bez problemu pokonał bramkarza Wojciecha Skabę, który, żeby wejść na boisko musiał zmienić Macieja Iwańskiego.

W drugiej połowie zawodnicy Jagiellonii zdominowali gospodarzy i strzelili jeszcze trzy gole. Pierwszą bramkę po przerwie, w 58. min. zdobył Karol Mackiewicz. Z prawej strony pola karnego piłkę dośrodkował Vassiljev, a wbiegający w pola karne Mackiewicz uderzeniem lewą nogą z bliskiej odległości pokonał bramkarza Ruchu.

W 63. min. na tablicy wyników było już 3:0. Zespołową akcję wykończył Przemysław Frankowski, który wykorzystał przypadkowe odbicie piłki przez obrońcę Ruchu i strzałem z kilkunastu metrów celnie trafił do bramki chorzowskiej drużyny.

Pod koniec meczu ponownie rzut karny wywalczył Fiodor Czernych. Tym razem w polu karnym sfaulował go Mateusz Cichocki. W 87. min. wynik spotkania ustalił Piotr Tomasik.

Następny mecz Jagiellonia zagra w najbliższa środę (16.12). Wówczas w Niecieczy zmierzy się w zaległym meczu z Termalicą.

Za:Polskie Radio Białystok