Dodana: 22 maj 2022 22:15

Zmodyfikowana: 24 maj 2022 13:45

Minimum Damiana Czykiera na lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata

Bardzo dobrą formę prezentuje w tym sezonie lekkoatleta klubu Podlasie Białystok - Damian Czykier. Zajął on 4. miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki, w rozegranych w sobotę (21 maja) w Birmingham zawodach w ramach Diamentowej Ligi Światowej Federacji Lekkoatletycznej z doskonałym wynikiem - 13.32 sek. Tym samym białostocki płotkarz uzyskał minimum na tegoroczne lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata.

Zawodnicy uczestniczący w biegu przez płotki

Rywalizacja w Birmingham była bardzo zacięta i emocjonująca. Czykier do końca walczył o 3. lokatę, ale miejsce na podium tych zawodów przegrał zaledwie o 1/1000 sekundy. O  tyle zaledwie, szybszy był od niego na mecie Asier Martinez (Hiszpania). Przypomnijmy, iż białostocki zawodnik przed tygodniem zwyciężył w rozegranym w Suwałkach mityngu Podlaskie Athletics Team.

Dla Damiana Czykiera start w tegorocznych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w lipcu w dwóch miastach w USA - Eugene i Portland, będzie już 4. występem w tych prestiżowych zmaganiach. Jak do tej pory, najlepiej wypadł on w mistrzowskiej rywalizacji w 2017 roku w Londynie, gdzie awansował do biegów półfinałowych, zajmując ostatecznie 14. lokatę. Tym razem ma on dużą szansę na występ w finałowej "8".

Oprócz Czykiera, w zawodach Diamentowej Ligi w Birmingham startowała też jego koleżanka klubowa z Podlasia Białystok - Marlena Gola. Biegła ona w sztafecie Reprezentacji Polski 4 x 100 metrów. Był to dobry jej występ, gdyż kończąc polską sztafetę minęła ona linię mety na 3. miejscu. Czas Polek - 43.81 sek.