Dodana: 25 maj 2017 14:02

Zmodyfikowana: 25 maj 2017 14:29

Kolejne umowy na zakup sprzętu ratowniczo- gaśniczego podpisane

Czterdzieści kolejnych umów z samorządami na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla OSP podpisał w środę 24 maja Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i Członek Zarządu Województwa Stefan Krajowski. W Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łomży stawili się samorządowcy 40 gmin z powiatów: łomżyńskiego, monieckiego, wysoko-mazowieckiego, kolneńskiego, zambrowskiego i grajewskiego . Niektórym z nich towarzyszyli komendanci gminnych bądź powiatowych jednostek OSP.

Ilustracja do artykułu IMG_0216.JPG

- Dotacja z budżetu województwa na zakup sprzętu OSP przyznawana jest po raz dziewiąty. W tym roku jest to kwota 400 tys. zł, czyli dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym – powiedział marszałek Jerzy Leszczyński.

- Co roku staramy się, aby pieniądze dla Ochotniczych Straży znalazły się w budżecie województwa. I co roku staramy się, by było ich coraz więcej – dodał członek zarządu Stefan Krajewski.

W 2017 r. wnioski o dofinansowanie zakupu sprzętu złożyło 101 gmin. Pula dofinansowania wyniosła 400 tys. zł. Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie.

We wtorek, 23 maja w Białymstoku podpisano 37 umów, kolejne 40 zostało sfinalizowanych w środę 24 maja w Łomży. A w czwartek,  25 maja w Serwach podpisane zostały ostatnie 24 umowy, tym razem z powiatów augustowskiego, sejneńskiego, suwalskiego i sokólskiego.

art/at 

fot.rc 

 

facebook