Dodana: 21 czerwiec 2019 10:20

Zmodyfikowana: 21 czerwiec 2019 10:20

Biuro sejmiku w Łomży – nowe życie po remoncie

Symboliczne "nowe życie" zyskało Biuro Sejmiku Województwa Podlaskiego w Łomży. W środę (19 czerwca br.) w otwarciu wyremontowanej siedziby w budynku przy ul. Nowogrodzkiej stawili się reprezentanci samorządu województwa a wśród nich m.in.: Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego oraz Bogusław Dębski, przewodniczący sejmiku.

Wiceprezydent Łomży wręcza wicemarszałkowi województwa obraz do nowootwartego biura sejmiku

- Chciałbym, aby było to miejsce pomocne i użyteczne dla każdego mieszkańca Łomży i Ziemi Łomżyńskiej. Aby mógł przyjść, przedstawić  swoją sprawę, uzyskać pomoc od razu lub przynajmniej informację, co powinien zrobić  - mówił wicemarszałek Mark Olbryś. – To założenie pod hasłem "Urząd  Marszałkowski bliżej Łomży, bliżej ludzi". Nie w każdej przecież sprawie trzeba podróżować do Białegostoku. Jest to także miejsce, w którym radni, przede wszystkim z tego okręgu, ale także pozostali, w razie potrzeby będą mogli organizować swoje dyżury i spotkania.

Dla Bogusława Dębskiego, przewodniczącego Sejmiku, łomżyńskie biuro to trochę "własny kąt": - To miejsce, gdzie mogą się wykuwać opinie na temat pracy samorządu województwa poprzez bezpośredni kontakt z radnymi. Jesteśmy zobowiązani upowszechniać informacje o naszej działalności, bo przecież  bierzemy udział w zarządzaniu wieloma sferami życia w imieniu wszystkich mieszkańców województwa - mówił podczas otwarcia przewodniczący.

Obecny na uroczystości radny wojewódzki Jacek Piorunek ma też swoje pomysły na pracę biura w Łomży. - Chciałbym, aby grupy specjalistów od funduszy unijnych z Urzędu Marszałkowskiego, pojawiały się tutaj  co dwa tygodnie i udzielały pomocy i informacji. To będzie miało sens - zapewniał.

Wśród pierwszych oficjalnych gości reaktywowanego biura byli także pierwszy marszałek województwa Sławomir Zgrzywa i reprezentanci łomżyńskich samorządów: starosta Lech Marek Szabłowski i zastępca prezydenta miasta Andrzej Garlicki.

- Chciałbym przypomnieć, że to miejsce ma już 20-letnią tradycję ważnych spotkań i rozmów, np. dotyczących tworzenia w Łomży Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości - przypomniał Sławomir Zgrzywa, za którego marszałkowskiej kadencji biuro sejmiku w Łomży powstało.

Placówka przy ul. Nowogrodzkiej, II piętro, pokój 202, zaprasza w poniedziałki w godzinach 8:00 - 15:00 i w pozostałe robocze dni tygodnia w godz. 7:30 - 14:30.      

mg/red.art

facebook