Dodana: 8 lipiec 2020 16:14

Zmodyfikowana: 8 lipiec 2020 16:14

23. urodziny Radia „JARD”

W czwartek (09.07) mijają dokładnie dwadzieścia trzy lata, od momentu, gdy w białostockim eterze pojawiła pierwsza w regionie prywatna rozgłośnia radiowa - Radio „JARD". Pierwsze dźwięki na częstotliwości 89,2 MHz pojawiły się dokładnie 9 lipca 1997 r. o godz. 21:52.

Ilustracja do artykułu 23UrodzinyRJ.jpg

Program Radia „JARD" był wówczas rozpowszechniany z symboliczną wręcz mocą 0,1 kW. Można go było odebrać na terenie Białegostoku, a przy lepszych warunkach propagacyjnych, również w pobliskich miejscowościach. Anteny nadawcze, podobnie, jak wyższy od budynku maszt, zostały zainstalowane dzień wcześniej na siedzibie rozgłośni, którą pozostaje niezmiennie do dnia dzisiejszego Hotel Turkus. 

Radio „JARD" założył i stworzył od podstaw według swojej własnej wizji Jarosław Dziemian. Prowadził je przez dwadzieścia jeden lat. Było ono spełnieniem jednego z jego największych marzeń. 

Kolejne lata działalności przyniosły szereg nowych audycji oraz liczne grono młodych ludzi, którzy to właśnie w Radiu „JARD" mogli spróbować swoich sił przed mikrofonem. Wielu z nich pracuje dzisiaj w największych ogólnopolskich mediach publicznych i komercyjnych. 

Współczesne Radio „JARD" to najpopularniejsza lokalna rozgłośnia radiowa w tej części Polski, która koncentruje się na najważniejszych tematach dotyczących regionu, w którym nadaje oraz na prezentowaniu największych - polskich i zagranicznych przebojów muzyki rozrywkowej z ostatnich czterech dekad. 

Od samego początku białostocką rozgłośnię Radio „JARD" współtworzą Słuchacze. Gdyby nie ich udział, nie radio nie byłoby w stanie dynamicznie się rozwinąć oraz odnieść tylu sukcesów na regionalnym rynku radiowym. Dyrekcja regionalnej stacji radiowej zapewnia, że z myślą o swoich odbiorcach będą nadal doskonalić program, którego można słuchać 24 godziny na dobę. Jak dodają, mają nadzieję, że działania, które podejmują, umożliwią im dotarcie do rzeszy Słuchaczy. 

Radio „JARD” aktualnie nadaje na częstotliwościach 89,2 FM w Białymstoku i okolicach, 95,5 FM w Bielsku Podlaskim, Hajnówce i okolicach oraz 90,1 FM w Ełku i sąsiednich gminach województwa warmińsko–mazurskiego. Osoby niemieszkające na tym terenie, mogą być słuchaczami rozgłośni dzięki dowolnej aplikacji radiowej na urządzeniu mobilnym i stronie internetowej radio.jard.pl 

 

źródło/fot.: Radio „JARD”

oprac. Cezary Rutkowski

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook