Dodana: 1 czerwiec 2021 15:44

Zmodyfikowana: 1 czerwiec 2021 15:45

Dzień Dziecka w Fundacji „Pomóż Im”

Dzieci są w Fundacji „Pomóż Im” najważniejsze. To dla nich powstała. W dniu ich święta zawsze dzieje się coś wyjątkowego. W tym roku m. in. powstał specjalny spektakl stworzony przez podopiecznych.

spektakl podopiecznych fundacji Pomóż Im

Cegiełka dla podopiecznych

Młodzi tancerze pracowali kilka lat. By powstał spektakl, 65 osób przez setki godzin trenowało na sali tanecznej. Kostiumy i scenografię przygotowali uczestnicy zajęć plastycznych z instruktorami.

- Nie mogliśmy tego zaprzepaścić. Czuliśmy także, że musimy ratować nasze dzieci z pandemicznej apatii. Próby do przedstawień to był dla nich jedyny kontakt z rówieśnikami i „normalnością” - mówiła Irina Sidoruk, założycielka Artei i reżyserka przedstawień.

Dzieci wystąpiły przed kamerami i powstały z tego nagrania dwóch przedstawień „Opowieści o Cebulku” i „Opowiastek z lasu i nie tylko” na motywach dzieł Beatrix Potter. Płyty z nagraniami stały się cegiełkami. Pieniądze z ich sprzedaży trafią na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci. Cegiełki można kupić w siedzibie Otwartej Przestrzeni Artystycznej ARTEA w Białymstoku od poniedziałku do piątku od 15:30 do 20:00, a także w soboty od 9:00 do 13:00, można je także nabyć w Fundacji „Pomóż Im”. Więcej informacji na stronie internetowej fundacji

- Współpraca z Fundacją „Pomóż Im” to coś więcej niż akcja charytatywna na rzecz jej podopiecznych. Nauka tańca czy rysunku to ciągły proces oparty na żmudnej pracy i determinacji, który buduje młodych ludzi, kształtuje ich osobowość, a efektami tej pracy można również dzielić się z innymi – mówiła Irina Sidoruk, założycielka Artei i reżyserka przedstawień.

Akcję zorganizowała Otwarta Przestrzeń Artystyczna Artea.

Prezent na filmowe wieczory

Zestaw gier planszowych oraz urządzenia do popcornu wraz z zapasem ekokukurydzy otrzymali mali pacjenci Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku, którą opiekuje się fundacja.

- Gdy nie było pandemii, regularnie organizowaliśmy małym pacjentom wieczorki filmowe. Robiliśmy wtedy popcorn. Dlatego wiemy, że te prezenty są na pewno trafione. Dzieci dostały urządzenia na własność i zabiorą je potem do swoich domów. Maszynek jest więcej niż obecnie pacjentów, dzięki czemu ucieszą też kolejnych małych bohaterów, którzy trafią do kliniki, już po Dniu Dziecka – mówiła Dominika Chimkowska, koordynator wolontariatu w Fundacji „Pomóż Im”.

Małych pacjentów odwiedziły animatorki oraz maskotki z bajek, a szpitalna stołówka przygotowała gofry i lemoniadę. Dzieci z domowego hospicjum, a także ich rodzeństwo otrzymały prezenty. Zespół fundacji rozwiózł je po domach chorych maluchów.

Konkretne cele związane z opieką nad chorymi dziećmi można wesprzeć za pomocą wpłatomatu GoodWillBox, który w Dniu Dziecka został umieszczony w budynku dworca PKP w Białymstoku.

źródło i fot.: Fundacja Pomóż Im
oprac.: Paulina Tołcz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook