Dodana: 3 sierpień 2021 10:32

Zmodyfikowana: 5 sierpień 2021 09:30

„Płomień wsparcia” dla kobiet chorujących na nowotwory

Ognisko integracyjne dla pacjentek onkologicznych, personelu medycznego i rodzin kobiet chorujących na nowotwory to pomysł Stowarzyszenia Eurydyki na wsparcie i integrację środowiska. Spotkanie zaplanowano w Barze na Składnicy w Rybnikach w ostatnią niedzielę sierpnia (29 sierpnia) o godz. 15.00.

Na plakacie treść ogłoszenia o wydarzeniu oraz osoby ubrane stylowo

Wymiana doświadczeń, bliskość z osobami w podobnej sytuacji to szczególna forma wsparcia osób chorujących na nowotwory.

- Okres leczenia jest bardzo trudny, dlatego tym małym aktem pragniemy rozpalić płomień wsparcia dla kobiet chorujących na nowotwory. Chcemy rozpalić w pacjentkach siłę i wiarę, że z tej choroby można wyjść - podkreśliła Agnieszka Sakowicz ze Stowarzyszenia Eurydyki.

Na spotkaniu obowiązuje strój w stylu boho zawierający nakrycia głowy, symbolizujący gest wsparcia kobiet, które w wyniku chemioterapii przechodzą przez etap utraty włosów.

Podczas ogniska będzie zorganizowany konkurs z nagrodami na najlepszą stalówkę. W konkursie może wziąć udział dziesięć osób, decyduje kolejność zgłoszeń kandydatów.

Czas przy ognisku umili zespół wokalny Romanoff i Kowalewski.

Będzie też można zakupić bransoletki wsparcia w celu pomocy finansowej działalności stowarzyszenia.

Wydarzenie jest skierowane do personelu medycznego Uniwersyteckiego Centrum Onkologii oraz Białostockiego Centrum Onkologii w Białymstoku, organizacji propacjenckich oraz wszystkich pacjentek i ich rodzin, a także osób zamieszkujących województwo podlaskie, którym chore onkologiczne pacjentki nie są obojętne. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

 

źródło i fot.: Stowarzyszenie Eurydyki
red.: Aneta Kursa
oprac.: Paulina Tołcz

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook