Dodana: 16 wrzesień 2019 16:15

Zmodyfikowana: 17 wrzesień 2019 11:24

Wzdłuż Jeziora Rajgrodzkiego powstanie ścieżka dydaktyczna

Blisko 8 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego otrzymało Miasto Rajgród na zagospodarowanie terenów nad Jeziorem Rajgrodzkim – na trasach szlaków turystycznych i ekologicznych korytarzy powstanie ścieżka edukacyjna. W poniedziałek (16.09) Artur Kosicki Marszałek Województwa Podlaskiego i wicemarszałek Marek Olbryś podpisali umowę w tej sprawie z burmistrzem Rajgrodu Ireneuszem Glinieckim.

Ilustracja do artykułu Ścieżka edukacyjna wzdłuż j. Rajgród - podpisanie umów-17.jpg

Inwestycja zakłada budowę  prawie dwukilometrowej ścieżki dydaktycznej wzdłuż nabrzeża Jeziora Rajgrodzkiego na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu „Pojezierze Rajgrodzkie”. Zagospodarowanie terenu ma na celu ochronę gatunków  zagrożonych, edukację ekologiczną, promocję ochrony bioróżnorodności i ochronę krajobrazu.

W ramach inwestycji powstaną m.in. pomosty, wieża widokowa. Na szlaku będą też dostępne lunety i tablice informacyjne. Teren ścieżki będzie oświetlony i monitorowany.
Projekt zakłada również utworzenie specjalnej strony internetowej i prowadzenie badań nad bioróżnorodnością.
Całkowita wartość przedsięwzięcia to 9,2 mln zł. Dofinansowanie z RPOWP - 7,6 mln zł.

To kolejne tego dnia spotkanie w powiecie grajewskim. Tuż przed wizytą w Rajgrodzie, marszałek Artur Kosicki przekazał symboliczny czek na ponad 1, 7 mln zł na termomodernizację Szpitala Ogólnego w Grajewie.

- Do powiatu grajewskiego trafiło dziś prawie 10 mln zł. To moje rodzinne strony dlatego cieszę się, że te fundusze będą wspierać rozwój ziemi grajewskiej – podkreślał marszałek.
Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski zaznaczył, że Rajgród to perła regionu, o którą w szczególny sposób należy dbać. Natomiast wicemarszałek Marek Olbryś wyraził satysfakcję, że powiat grajewski ma swoich ambasadorów w takich osobach jak poseł Kazimierz Gwiazdowski i radna wojewódzka Wanda Mieczkowska.

 

ak/red. is

facebook