Dodana: 17 maj 2019 11:41

Zmodyfikowana: 17 maj 2019 11:41

Posadź drzewo na pamiątkę narodzin

Urodziło Ci się dziecko? Chcesz upamiętnić ten moment tradycyjnym posadzeniem drzewa? Teraz, dzięki akcji Lasów Państwowych pn. "Jedno dziecko - jedno drzewo", będzie to bardzo proste! W dniu święta wszystkich dzieci tj. 1 czerwca br. o godzinie 12:00 zapraszamy rodziców dzieci urodzonych w latach 2018-2019 (po uprzedniej rejestracji) do posadzenia drzew, na pamiątkę narodzin swoich dzieci.

Ilustracja do artykułu Jedno dziecko - jedno drzewko(2).png

Akcja zorganizowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Białymstoku we współpracy z Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalem Klinicznym w Białymstoku oraz nadleśnictwami: Bielsk, Dojlidy i Łomża, odbędzie się 1 czerwca przed głównym wejściem do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, ul. Jerzego Waszyngtona 17.

Organizatorzy wybrali sadzonki lipy, rodzimego gatunku, który ma największą szansę, aby zdrowo rosnąć przez wiele lat. Przygotowali też niezbędne narzędzia i wyposażenie. Sadzenie drzew odbywać się będzie przy pomocy białostockich leśników. Po nasadzeniu drzewa rodzic/opiekun prawny otrzyma certyfikat potwierdzający posadzenie drzewa oraz pamiątkową zawieszkę. W miejscu przeprowadzenia akcji zostanie zamontowana tablica informacyjna z mapką nasadzeń, aby po latach każdy z rodziców mógł bez problemu odnaleźć posadzone przez siebie drzewo.

Uwaga - jest tylko 10 miejsc! Decyduje kolejność zgłoszeń! Przed zgłoszeniem należy zapoznać się z regulaminem uczestnictwa w akcji pn. "Jedno dziecko - jedno drzewo", dostępnym na stronie internetowej link do strony: www.bialystok.lasy.gov.pl

Zgłoszenia dokonuje się w formie elektronicznej, poprzez wysłanie na adres rzecznik@bialystok.lasy.gov.pl wiadomości e-mail, zawierającej w załączeniu wypełnioną odręcznie deklarację uczestnictwa (w formie zeskanowanej lub w formie zrobionego zdjęcia). Regulamin i deklaracja uczestnictwa są dostępne na stronie internetowej - link do strony - www.bialystok.lasy.gov.pl.

O zakwalifikowaniu się do uczestnictwa w akcji lub wpisaniu na listę rezerwową, uczestnicy będą powiadomieni zwrotną informacją mailową.

mat. org

 

 

facebook