Dodana: 18 lipiec 2019 10:20

Zmodyfikowana: 18 lipiec 2019 13:00

Leśnicy z Browska wyciągnęli jelenia z bagiennej pułapki

Pokaźnych rozmiarów jeleń wpadł w bagienną pułapkę w okolicach Rybaków. Gdyby nie interwencja leśników z Browska, nie wiadomo, jak potoczyłyby się jego losy. O pechowcu powiadomił pracownik Instytutu Badawczego Leśnictwa z Białowieży. Równolegle o sytuacji poinformował kolegów leśniczy z Rybaków.

Ilustracja do artykułu Jeleń ugrzęźnięty w bagnie 1 fot. Ariadna Słowik Nadlesnictwo Browsk.jpg

Prawdopodobnie zwierzę chciało napić się wody, dlatego poszło w głąb wyschniętego zbiornika i wpadło w bagno. Jeleń próbował się wydostać, pokonując błotną przeszkodę - racice nie znajdowały jednak twardego gruntu. 

Leśnicy byli cały czas w kontakcie z lekarzem weterynarii, zdecydowali jednak, że należy szybko działać - wraz z miejscowym leśniczym weszli do bagienka, a podleśniczy chwycił za poroże, dzięki temu udało się wyciągnąć zwierzę z pułapki.

 

Akcja ratunkowa trwała niemal godzinę, jeleń został wyciągnięty z grzęzawiska. Na szczęście zwierzę samo oddaliło się z pechowego miejsca.

Leśnicy apelują, aby podczas wędrówek zwracać uwagę na każdy szczegół, a w razie konieczności informować odpowiednie służby.


Urszula Olejnicka, Nadleśnictwo Browsk / oprac.aa
fot. Ariadna Słowik, Nadlesnictwo Browsk

facebook