Dodana: 16 maj 2019 14:50

Zmodyfikowana: 16 maj 2019 14:50

Dzień Ziół Narwiańskich

Zioła w walce z bezsennością – to temat przewodni „Dnia Ziół Narwiańskich”, przedsięwzięcia, które odbyło się w sobotę (11 maja) w siedzibie Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Ilustracja do artykułu Dzień Ziół Narwiańskich.JPG

Któż z nas nie zna uczucia, kiedy przewraca się z boku na bok nie mogąc zasnąć? Obawa przed zmęczeniem rano tylko potęguję niemożność pogrążenia się we śnie. Bezsenność to problem milionów Polaków.

Jak można był się dowiedzieć podczas sobotniego spotkania zioła to doskonałe remedium na problemy ze snem. W programie „Dnia Ziół Narwiańskich” znalazły się takie tematy jak:

  • „Styl życia w walce z bezsennością”
  • „Dobry sen to dobre zdrowie, pomóżmy sobie ziołami”
  • „Makowate, astrowate i tak dalej…”
  • „Z apteczką przez wieki: pokaz leków używanych przez Marysieńkę Sobieską, pokaz przygotowania balsaminek” (każdy z uczestników otrzymał balsaminkę).

W ramach spotkania uczniowie Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży - przygotowali plenerowy pokaz ziołowych potraw oraz wspólną ich degustację.

Zadanie współfinansowane w ramach dotacji Zarządu Województwa Podlaskiego przyznanej uchwałą nr 24/235/2019 Zarządu Województwa Podlaskiego z dnia 20 lutego 2019 r. w sprawie udzielenia dotacji z budżetu województwa na realizację w 2019 roku zadań publicznych należących do Województwa Podlaskiego w sferze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego).

Renata Łapińska, Departament Ochrony Środowiska UMWP, opr. ms

Zdjęcia: Muzeum Przyrody w Drozdowie

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook