Dodana: 26 maj 2015 13:05

Zmodyfikowana: 26 maj 2015 13:05

Wielokulturowy Dzień Dziecka

Spektakle Teatru Narwal oraz zajęcia sportowe z Drużyną Futbolu Amerykańskiego Lowlanders Białystok to tylko wybrane atrakcje zaplanowane w ramach Wielokulturowego Dnia Dziecka. Spotkania, które odbędą się 28 i 31 maja, organizowane są przez Fundację DIALOG i Lokalny Program Pomocy Społecznej „Wychowawca Podwórkowy” w ramach kampanii „Białystok. Tradycyjnie wielokulturowy”.

Spektakle Teatru Narwal oraz zajęcia sportowe z Drużyną Futbolu Amerykańskiego Lowlanders Białystok to tylko wybrane atrakcje zaplanowane w ramach Wielokulturowego Dnia Dziecka.

Spotkania, które odbędą się 28 i 31 maja, organizowane są przez Fundację DIALOG i Lokalny Program Pomocy Społecznej „Wychowawca Podwórkowy” w ramach kampanii „Białystok. Tradycyjnie wielokulturowy”.Świętowanie Dnia Dziecka zostało zaplanowane na dwa dni.
28 maja (czwartek) w godz. 11.00 – 13.00 w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury Spodki wystawione zostaną dwa przedstawienia przygotowane przez Teatr Narwal. Na spotkanie zaproszeni zostali wychowankowie Ośrodka dla Cudzoziemców oraz wybrane szkoły, w których uczą się dzieci imigrantów – w tym m.in. Szkoła Podstawowa nr 26 oraz Szkoła Podstawowa nr 5. 

 - Przygotowaliśmy dla dzieci dwa przedstawienia. Pierwsze to "Japońska Baśń"  –  historia dwojga ludzi i ich odmiennego podejścia do otaczającego nas świata, która uczy szacunku do drugiego człowieka – mówi Łukasz Szczepański z Fundacji Teatr Narwal – Drugi spektakl, "Opowieści z Bombaju” przeniesie młodych widzów w tajemniczy świat orientu.
To piękna baśń wywodząca się z tradycji indyjskiej pokazująca, że warto podążać za swoimi marzeniami – dodaje. Drugie spotkanie zaplanowane wspólnie przez Fundację DIALOG oraz Lokalny Program Pomocy Społecznej „Wychowawca Podwórkowy” będzie miało całkiem odmienny charakter.
31 maja (niedziela) w godz. 12.00 – 16.00 na kompleksie boisk przy ul. Zachodniej odbędą się zajęcia sportowe, które poprowadzą członkowie Drużyny Futbolu Amerykańskiego Lowlanders Białystok. Dodatkowo zorganizowane zostaną m.in. konkursy sprawnościowe oraz animacje balonikowe. Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni m.in. wychowankowie Ośrodka dla Uchodźców oraz dzieci będące pod opieką Programu „Wychowawca Podwórkowy”. „Zawsze chętnie wspieramy inicjatywy społeczne, już wcześniej braliśmy udział w akcjach przeprowadzanych przez Program "Wychowawca Podwórkowy" – mówi Rafał Bierć, prezes Lowlanders Białystok – „Dzień Dziecka będzie kolejną okazją by pokazać najmłodszym jak wygląda futbol amerykański. Sport to świetny sposób na integrowanie społeczności lokalnej” – dodaje. 
Wielokulturowy Dzień Dziecka to kolejne, po warsztatach kulinarnych, muzycznych i tanecznych, spotkanie zorganizowane w ramach kampanii „Białystok. Tradycyjnie wielokulturowy”.
„W ramach projektu chcemy pokazać mieszkańcom, że obecność cudzoziemców w Białymstoku to element tradycji i tożsamości naszego miasta, nadający mu niepowtarzalny charakter. Po wydarzeniach poświęconych kuchni, muzyce i ubiorowi, przyszła pora na sport. Dzień Dziecka będzie doskonałą okazją do  międzykulturowego spotkania dzieci cudzoziemców ze sportowcami z Lowlanders” – mówi Marcin Kruhlej z Fundacji DIALOG.
Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.wielokulturowybialystok.pl oraz portalu Facebook: www.facebook.com/wielokulturowybialystok. 

Fundacja DIALOG
Fundacja DIALOG (do niedawna Fundacja Edukacji i Twórczości) jest organizacją pożytku publicznego, która powstała z inicjatywy Michała Gawła oraz grupy osób w 2001 roku. Celem Fundacji jest wychowywanie i edukowanie dzieci, młodzieży, dorosłych, pomoc drugiemu człowiekowi, wspieranie twórczości i przedsiębiorczości, działalności kulturalnej i dziedzictwa narodowego. Fundacja realizuje swoje cele w oparciu o chrześcijańską koncepcję człowieka i świata oraz poprzez rozwijanie i upowszechnianie mentoringu i wolontariatu. Działania Fundacji skierowane są do wszystkich osób bez względu na wyznanie, narodowość czy światopogląd i obejmują m.in. edukację dzieci i młodzieży, integrację społeczną osób w trudnej sytuacji, wsparcie dzieci przebywających w rodzinach zastępczych, pracę z uchodźcami, migrantami i mniejszościami etnicznymi, rozwój idei mentoringu i wolontariatu, bezpłatną bibliotekę i mediatekę.
Lokalny Program Pomocy Społecznej „Wychowawca Podwórkowy”Głównym celem Programu jest przeciwdziałanie patologiom społecznym oraz zapobieganie społecznie nieakceptowanym  zachowaniom dzieci i młodzieży poprzez organizowanie im czasu wolnego oraz  rozwijanie ich zainteresowań. Program adresowany jest do dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym od 6 do 18 roku życia, mieszkających na białostockich  osiedlach. W ramach programu dzieci mogą korzystać nieodpłatnie z różnych form zajęć proponowanych przez wychowawców.

Więcej informacji udzielają:

Marcin KruhlejFundacja Dialogpromocja@mentoring.pl505 965 634
Maria ZakrzewskaFabryka Komunikacji Społecznejm.zakrzewska@marketingspoleczny.pl

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook