Dodana: 13 listopad 2019 13:32

Zmodyfikowana: 13 listopad 2019 13:33

Poznaliśmy laureatów konkursu fotograficznego „Podlaskie ślady – człowiek, miejsce, kultura”

Dwie równorzędne pierwsze nagrody zdobyły Alicji Łaska z miejscowości Wyliny-Ruś i Małgorzata Kadysz z Białegostoku. Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Podlaskie ślady – człowiek, miejsce, kultura” miało miejsce podczas V Forum Aktywności Osób Starszych. Jury pod przewodnictwem znakomitego białostockiego fotografika Michała Hellera przyznało także pięć wyróżnień. Nagrody laureatom wręczał m.in. wicemarszałek Marek Olbryś.

Ilustracja do artykułu Podlaskie ślady - Człowiek, miejsce, kultura 11.jpg

- Najfajniejsze w tych zdjęciach, które zostały nadesłane do konkursu jest to, że nie fotografujecie Państwo wszystkiego – mówił Michał Heller tuż przed ogłoszeniem wyników konkursu – Funkcjonujemy w takim świecie, w którym dziennie powstaje pewnie z biliard obrazów. One są prawie natychmiast publikowane. I to rozgadanie wizualne prowokuje, aby fotografować wszystko, a uczestnicy tego konkursu nie ulegli tej pokusie – nie fotografujecie wszystkiego, to pewnie wynika z waszego doświadczenia życiowego, bo w końcu w życiu piękne są chwile i to one  warte są uwiecznienia.


Do konkursu przystąpiło 28 uczestników zgłaszając 82 prace. Nagrody główne w wysokości 750 zł otrzymały Alicja Łaska za fotografie „Podlaskie klimaty” i „ Na rozstaju dróg” oraz  Małgorzata Kadysz autorka fotografii „Świat we mgle i poza mgłą” i „Złociście i złowrogo”

Jury przyznało również pięć wyróżnień ( nagroda w wysokości 300 zł) .
Otrzymali je: Alina Jurczuk z Siemiatycz – „Mały człowiek i przyroda”
Sławomir Niedźwiecki z Bielska Podlaskiego- „Kobieta łowiąca ryby”
Barbara Wanda Murawska z Boćkowa – „Krzyż”
Krystyna Kowalewska z Białegostoku – „Mgła”
Andrzej Nazaruk z Sejn – „…stąd jestem…!”

Wszystkie fotografie nadesłane do konkursu można było zobaczyć na wystawie zorganizowanej podczas V Forum Aktywności Osób Starszych.
 

ak

 

facebook