Dodana: 17 lipiec 2017 09:24

Zmodyfikowana: 17 lipiec 2017 09:24

Pięć dni niepowtarzalnej uczty muzycznej podczas V Augustowskiego Blues Maratonu

Tegoroczna, V edycja Augustowskiego Blues Maratonu trwać będzie 18 lipca do 22 lipca. Festiwalowe estrady zlokalizowane będą w lokalu „Kaktusik”, na głównym placu miasta – Rynku Zygmunta Augusta oraz na statku Żeglugi Augustowskiej. Wyjątkowy rejs statkiem z jam session na pokładzie to jedyna okazja w roku, aby usłyszeć bluesowe brzmienia w otoczeniu augustowskich jezior i lasów! Gospodarzem festiwalu będzie redaktor Jan Chojnacki, dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Ilustracja do artykułu ikona.jpg

Pierwszy dzień festiwalu, we wtorek 18 lipca, rozpocznie się o godz. 20:00 w Regionalnym Centrum Rekreacji Kaktusik występem grupy The Fuse. Muzyka zespołu charakteryzuje się świeżym spojrzeniem na bluesa oraz młodzieńczą pasją. Następnie wystąpi grupa Chuck Frazier Band.

 

Drugi dzień Blues Maratonu, w środę 19 lipca, uświetnią zespoły Blues&Folk Conection oraz Gruff. Spotykamy się o godz. 20:00 w Kaktusiku.

 

Kolejnego dnia, 20 lipca nie opuszczamy augustowskiego Kaktusika i dalej ruszamy w podróż z bluesowymi brzmieniami. O godz. 20:00 startuje duet Werbińska&Pawlina z udziałem dobrze znanego augustowskiej publiczności, wirtuoza skrzypiec Jana Gałacha. Na zakończenie wieczoru na scenie ponownie wystąpi grupa Blues&Folk Conection.

 

Czwartego dnia Augustowskiego Blues Maratonu, w piątek 21 lipca, organizatorzy proponują dwa wyjątkowe wydarzenia. Pierwsze rozpocznie się już o godz. 18:00 w Porcie Żeglugi Augustowskiej. Artyści zabiorą publiczność w niezapomniany rejs statkiem. Malowniczym pejzażom augustowskich jezior będą towarzyszyć znakomite występy grup Hot Tamales i Cotton Wing. Bluesowy rejs statkiem to jedyne płatne wydarzenie podczas festiwalu, a bilety są dostępne w sprzedaży w Miejskim Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9).  Druga część piątkowego wieczory odbywać się będzie w Kaktusiku już od godz. 20:00. Wszystkim miłośnikom bluesa na pewno przypadną do gustu występy zespołów Beerokracja Project, Wolf Mail oraz Czarny Pies.

 

Ostatniego dnia festiwalu, czyli w sobotę 22 lipca, pożegnamy się z bluesowymi rytmami na Rynku Zygmunta Augusta o godz. 20:00. Organizatorzy obiecują, że miłośnicy tego gatunku muzyki, będą mieli możliwość słuchać koncertów aż do upadłego :) Cieszyć ucho publiczności będą: Cotton Wing, Czarny Pies (tylko w repertuarze grupy Krzak) oraz Jan Gałach Band.

 

Serdecznie zapraszamy do Augustowa na niezapomniany Augustowski Blues Maraton!

 

Augustowski Blues Maraton w 2016 r. otrzymał wyróżnienie na etapie regionalnym konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny” w województwie podlaskim przyznane przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.

źródło: Urząd Miejski w Augustowie

facebook