Dodana: 13 wrzesień 2017 11:48

Zmodyfikowana: 13 wrzesień 2017 11:48

Pan Stary i Czary w Teatrze Szkolnym

“Pan Stary i Czary” to pierwsza premiera w nowym sezonie artystycznym na scenie Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku. Jak zapewniają twórcy to spektakl dla widzów młodych i ciałem, i duchem, na pełną humoru pantomimę, która poszerza granice wyobraźni! Sztukę będzie można oglądać już od 15 września.

Ilustracja do artykułu ikona.jpg

Pan Stary to zgorzkniały magik na emeryturze, który odłożył swój czarodziejski cylinder w kąt i zatopił w rutynie szarej codzienności. Dni mijają mu na odtwarzaniu starych przyzwyczajeń według starannie dobranej kolejności. Wszystko się zmienia gdy pewnego razu, za sprawą nieoczekiwanego zbiegu wydarzeń, w jego domu pojawia się dziwne stworzenie…

Zachowuje się i porusza jak królik…

Czyżby to był Czary? – jego przyjaciel i partner magicznych występów z młodości?

Pan Stary nie ma pewności. Pewne jest natomiast to, że zwariowany królik nie może usiedzieć w miejscu i robi wszystko aby ponownie zarazić Pana Starego miłością do magii.

„Pan Stary i Czary” to pantomimiczna opowieść o przyjaźni i magicznej sile wyobraźni, która udowadnia, że za sprawą odrobiny chęci i kreatywności możemy przenieść się w światy, o których istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia.

Spektakl zrealizowany dzięki nagrodzie, jaką Damian Krajczyk i Michał Szostak zdobyli na Międzynarodowym Festiwalu LALKA TEŻ CZŁOWIEK w Warszawie za przedstawienia pt.: TRIP.

występują: Damian Krajczyk, Michał Szostak
reżyseria: Paula Czarnecka
muzyka: Urszula Chrzanowska
scenografia i kostiumy: Łucja Grzeszczyk
opieka pedagogiczna: Jacek Dojlidko
czas trwania: 50 min
wiek: 6+

GRAMY: https://atb.edu.pl/teatr-im-wilkowskiego/co-gramy/ 

facebook