Dodana: 2 wrzesień 2021 15:32

Zmodyfikowana: 2 wrzesień 2021 15:32

Jubileusz Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej

W 2021 roku Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej obchodzi swoje 15-lecie działalności. To jedyny taki chór w kraju, który regularnie występuje nie tylko w repertuarze filharmonicznym na scenach koncertowych, ale i w repertuarze operowym, musicalowym i operetkowym na deskach teatru.

Nuty

Chór na swoim koncie ma koncerty symfoniczne, chóralne, oratoryjne i pasyjne, zarówno te na obu scenach Opery i Filharmonii Podlaskiej, jak i prestiżowe, gościnne występy w takich salach koncertowych, jak Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Sala Koncertowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu czy Filharmonia Narodowa w Warszawie, a także w świątyniach: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, Bazylice Archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku, Archikatedrze pw. Świętej Rodziny w Częstochowie czy Kościele Wszystkich Świętych w Warszawie.

Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się 22 października 2021 r., a bogatą historię chóru Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku będzie prezentować w postach z cyklu „Jubileusz 15-lecia Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej” w serwisie Facebook.

źródło: Opera i Filharmonia Podlaska
oprac.: Paulina Dulewicz
red.: Aneta Kursa

fot.: Małgorzata Sawicka

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook