Dodana: 8 kwiecień 2019 14:27

Zmodyfikowana: 8 kwiecień 2019 14:27

Spotkanie autorskie z Erazmem Stefanowskim w Książnicy Podlaskiej

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza w środę, 10 kwietnia o godz. 17.00 na spotkanie z Erazmem Stefanowskim - poetą i prozaikiem, felietonistą i eseistą.

Ilustracja do artykułu erazm stefanowski afisz.jpg

Erazm Stefanowski debiutował na łamach „Przeglądu Augustowskiego” w 1996 roku, od 2004 roku współpracuje z miesięcznikiem „Nasz Sztabiński Dom”. Laureat kilkudziesięciu konkursów literackich. W 2006 r. ukazał się jego tom poetycki „Zaprawione mirrą”, a w 2014 r. zbiór opowiadań „Nie wiary godne”.

Podczas spotkania, Erazm Stefanowski opowie o swojej najnowszej książce „Oskarżony Jezus Ch.”, wydanej przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. To zbiór poezji patriotycznej ujętej w konwencji biblijnej.

W tomie znajdują się m. in. wiersze o bohaterach polskiego podziemia antykomunistycznego, takich jak: Hieronim Dekutowski „Zapora”, Danuta Siedzikówna „Inka” czy rotmistrz Witold Pilecki, pojawia się wątek Obławy Augustowskiej, a katastrofa pod Smoleńskiem z 2010 roku oglądana jest z perspektywy historii Polski.

Spotkanie z Erazmem Stefanowskim odbędzie się w środę 10 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w budynku głównym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A, VI piętro.

Wstęp wolny.

facebook