Dodana: 26 kwiecień 2019 14:14

Zmodyfikowana: 26 kwiecień 2019 14:14

Setka książek na majówkę

Romanse, kryminały, powieści obyczajowe i lektury dla dzieci – w sumie sto książek trafiło dziś w ręce tych, którzy o 12.00 pojawili się w okolicy białostockiego ratusza. To kolejna plenerowa akcja Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego, promująca czytelnictwo.

Trzy kobiety przeglądają  książki .JPG

Pracownicy Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku już po raz piąty zachęcali do czytania książek, rozdając je poza murami biblioteki. Pretekstem był, zbliżający się, długi, majowy weekend.

 

- Podobną akcję zorganizowaliśmy rok temu. Spotkaliśmy się wówczas z pozytywnymi reakcjami ludzi, dlatego postanowiliśmy po raz kolejny obdarować białostoczan i spacerujących w centrum miasta turystów lekturami na majówkę – mówi Daniel Znamierowski, kierownik Działu Promocji i Wydawnictw Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

 

Chętnych nie brakowało. Sto książek „zniknęło” w ciągu zaledwie kilkunastu minut. – Zainteresowanie było bardzo duże. Już po przejściu kilku metrów wokół nas pojawiło się grono osób, które przyjechały specjalnie po to, by otrzymać książkę – opowiada Justyna Sawczuk,  rzecznik prasowy Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. – Niestety, nie każdego mogliśmy obdarować, ale jest to dla nas wyraźny sygnał, że tego typu akcje powinny być kontynuowane.

 

Rozdane książki to egzemplarze wycofane z biblioteki oraz tzw. dublety. – Książnica Podlaska dysponuje ograniczoną przestrzenią magazynową, dlatego regularnie wycofujemy starsze woluminy oraz książki, w przypadku których dysponujemy większą ilością egzemplarzy – wyjaśnia Dorota Łuckiewicz, wicedyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. – Część z nich to książki w naprawdę dobrym stanie, dlatego cieszymy się, że możemy je przekazać kolejnym osobom i w ten sposób promować czytelnictwo.

 

Kolejna tego typu akcja już niebawem.

 

źródło:Książnica Podlaska

facebook