Dodana: 27 czerwiec 2021 06:22

Zmodyfikowana: 3 sierpień 2021 11:47

Rusza wypożyczalnia planszówek w Książnicy Podlaskiej

Planujesz imprezę i potrzebujesz kilku planszówkowych hitów? Chcesz miło spędzić czas w rodzinnym gronie? Po całym dniu zdalnych zajęć/pracy, komputer już Ci się przejadł i szukasz rozrywki „bez prądu”? Jeśli tak, to już od czwartku (1.07) w Książnicy Podlaskiej ruszy Wypożyczalnia Gier Planszowych. Do wyboru będzie ponad 400 tytułów najpopularniejszych, najciekawszych oraz najlepszych gier planszowych, dostępnych na rynku.

Gry planszowe

W szerokiej ofercie znajdą się pozycje dla dzieci, młodzieży, a także dla dorosłych. Dostępne będą planszówki oraz gry karciane zarówno dla całych rodzin jak i nieco starszych. Nie zabraknie także gier edukacyjnych, terapeutycznych i rehabilitacyjnych.

Oferta Książnicy Podlaskiej odpowiada potrzebom czytelników. Projekt Wypożyczalni Gier Planszowych został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021 miasta Białegostoku.

Gdzie i jak wypożyczyć gry planszowe?

Wypożyczalnie będą działać w Filii nr 4 (ul. Komisji Edukacji Narodowej 36/4, tel. 85 67-92-141) oraz w Filii nr 15 (ul. M. Curie-Skłodowskiej 14B, tel. tel. 85 74-25-953) Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Gry planszowe będzie można wypożyczać bezpłatnie. 

Planszówki będą dostępne czytelnikom Książnicy Podlaskiej, który ukończyli 13 lat.

Każdy czytelnik będzie mógł wypożyczyć jednorazowo 2 egzemplarze gier planszowych najdłużej na 1 miesiąc.

Należy zwrócić uwagę, że gry planszowe nie będą wliczały się do ilości materiałów bibliotecznych (książki, czasopisma), które można wypożyczyć w jednej agendzie udostępniania zbiorów.

źródło: Książnica Podlaska
oprac.: Cezary Rutkowski
red.: Paulina Tołcz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook