Dodana: 11 maj 2021 15:30

Zmodyfikowana: 11 maj 2021 16:03

„Porachunki z przygodą” – Krzysztof Petek gościem Książnicy Podlaskiej

Spotkanie online z Krzysztofem Petkiem odbędzie się w środę (13.05) o godz. 19 na fanpage FB Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim pracownikom bibliotek z okazji Dnia Bibliotekarza, ale też wszystkim tym, którym kultura jest bliska.

Plakat do spotkania z Krzysztofem Petkiem. Zdjęcie podróżnika i informacje o spotkaniu.

W przygotowanym materiale filmowym autor opowiada o nietypowych spotkaniach autorskich w Polsce i na świecie oraz niesamowitych przygodach, jakie dane mu było przeżyć. Spotkanie odbywa się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

Krzysztof Petek. Dziennikarz. Detektyw. Pisarz. Organizator wypraw. Instruktor survivalu. Adept kung-fu. W bibliotekach i na półkach można znaleźć 26 jego książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od 2001 r., jako członek Związku Literatów Polskich, współorganizował Międzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez Granic. W latach 2007-2014 pełnił funkcję wiceprezesa Dolnośląskiego Oddziału ZLP. Autor podróżuje zapraszany na spotkania autorskie, promując także zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady i wyprawy dla młodzieży. Uczestniczy w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie, a także koncerty, akcje „Noc w bibliotece” czy „Noc detektywów”. (źródło: citart.pl/nasi-tworcy/k/literatura/krzysztof-petek)

Spotkanie będzie można obejrzeć na fanpage Facebook Książnicy Podlaskiej.

źródło: Książnica Podlaska
oprac.: Aneta Kursa

red.: Małgorzata Sawicka

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook