Dodana: 19 kwiecień 2022 13:52

Zmodyfikowana: 19 kwiecień 2022 13:53

„Kochane i znienawidzone Podlasie” – multimedialna wystawa Marka Włodzimirowa

Wystawę będzie można oglądać w Galerii Parter Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku od 21 kwietnia do 16 maja. Została ona przygotowana w ramach VI Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki”. Współorganizatorem wystawy jest Województwo Podlaskie.

Grudy ziemi i napis Kochane i znienawidzone Podlasie

„Kochane i znienawidzone Podlasie” to wystawa multimedialna filmów krótkometrażowych Marka Włodzimirowa, poświęconych Podlasiu w jego najróżniejszych odmianach. Zostaną zaprezentowane filmy, które autor tworzył przez ostatnie dwie dekady. Przeróżne projekty filmowe cechuje nasycenie głębokim uczuciem do Podlasia oraz chęcią pokazywania nieoczywistości.

 

Marek Włodzimirow (producent, operator, montażysta) – współtwórca Stowarzyszenia Edukacji Filmowej. Autor zdjęć do filmów dokumentalnych i fabularnych, teledysków, reklamówek, animacji komputerowych, filmów wirusowych i wizualizacji. Organizator
i instruktor warsztatów filmowych. Zdobywca szeregu nagród na festiwalach kina niezależnego w Polsce. Wraz ze Stowarzyszeniem Edukacji Filmowej wyprodukował kilkanaście filmów dokumentalnych, ukazujących niezwykłość Podlasia. Jest jednym z pomysłodawców i producentem pełnometrażowego filmu fabularnego „Wnyki”, nawiązującego do filmu „Znachor” z 1981.

 

W ramach VI Festiwali Literackiego „Autorzy i książki”, 21 kwietnia 2022 r. Marek Włodzimirow poprowadzi także warsztaty filmowe „Archiwum rodzinne”, podczas których pokaże, jak za pomocą dostępnego sprzętu filmować wywiady, zrobić montaż oraz zabezpieczyć gotowy film na długie lata.

 

Główny organizator VI Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki”: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Partnerzy: Stowarzyszenie Szukamy Polski, Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Wydawnictwo Paśny Buriat, Fundacja Grający Białystok Johnny’ego.

 

źródło: Książnica Podlaska im. Ł. Górnickiego w Białymstoku
oprac.: Aneta Kursa

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook