Dodana: 3 sierpień 2020 14:41

Zmodyfikowana: 3 sierpień 2020 15:26

Hajnówka OdNova: baseny, stadion, plac zabaw

W piątek (31.07) uroczyście otwarto Strefę Zrewitalizowaną, która powstała w Hajnówce dzięki Funduszom Europejskim. W spotkaniu wzięła udział Joanna Sarosiek, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego UMWP, która odczytała zebranym gratulacje od Artura Kosickiego, Marszałka Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu Hajnówka OdNova- baseny, stadion, plac zabaw (7 of 10).jpg

– Ten projekt był dla nas wielkim wyzwaniem, wymagał czasu i zaangażowania. Ale wielki finał jest najważniejszy. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej inwestycji – powiedział Jerzy Sirak, burmistrz Hajnówki. Podziękował również zarządowi województwa za życzliwość.

Gratulacje na ręce burmistrza przesłał marszałek Artur Kosicki. „Z uznaniem przyjmuję fakt, że władze Hajnówki dokładają wszelkich starań, aby stworzyć tutejszej społeczności właściwe warunki sportu i kultury fizycznej” – napisał marszałek. Wyraził też nadzieję, że inwestycja przyczyni się „do podniesienia jakości nowoczesnej bazy sportowo-rekreacyjnej w całym województwie podlaskim”.

– Bardzo się cieszę, że mogę wziąć udział w uroczystym otwarciu Strefy Zrewitalizowanej w Hajnówce. To zaszczyt dla mnie, że zostałam tu zaproszona przez Pana Burmistrza. Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich, a konkretnie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, zrealizowaliście Państwo świetny projekt, który będzie służył mieszkańcom Hajnówki i całego powiatu hajnowskiego – powiedziała Joanna Sarosiek. – Z infrastruktury sportowej, która powstała w ramach projektu, będą korzystać i młodsi, i starsi. Dzięki niej słowo „rekreacja” nabierze nowego znaczenia. Liczę, że efekty tego projektu przyniosą Państwu wiele radości i satysfakcji.

Projekt „Hajnówka OdNowa” – rewitalizacja strefy urbanistycznej "Chemiczna" na terenie Miasta Hajnówka” składał się kilku etapów. W jego ramach ujęto modernizację stadionu, budowę dwóch basenów, zagospodarowanie terenu Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz terenu przy Hajnowskim Domu Kultury w Hajnówce, a także budowę placu zabaw (który został otwarty w zeszłym roku). Koszt tej inwestycji wyniósł 14 mln zł, dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Podlaskiego to 9,4 mln zł.

Barbara Likowska-Matys, Departament Rozwoju Regionalnego UMWP
fot. Monika  Pańkowska


facebook