Dodana: 17 lipiec 2013 12:30

Zmodyfikowana: 17 lipiec 2013 12:30

Gdańsk 13 lipca 2013

13 lipca pod Fontanną Neptuna w Gdańsku Województwo Podlaskie promowało swoje atuty pod hasłem ZMYSŁOWE PODLASKIE.

Występy performerów ze studia tańca Fair Play Crew, Wędrowny kabaret uliczny - czyli „…och, te Baby”, spektakl tancerzy z Formacji Nofiltrato to wszytko mogli zobaczyć turyści i mieszkańcy Gdańska 13 lipca. Nowa akcja promocyjna Województwa Podlaskiego odbyła się na Długim Targu pod Fontanną Neptuna. Bogactwem różnych form wyrazu artystycznego podlaskie promowało swoje największe walory.

Akcja promocyjna województwa rozpoczęła się 20 czerwca wyjątkową wystawą „Zapewnia się atmosferę życzliwości. Podlaskie” autorstwa znanego i cenionego fotografika Tomasza Tomaszewskiego, którą można oglądać na ulicy Grobla I do 17 lipca. Na wystawę powiódł widzów Wędrowny Kabaret, w rytm znanych i lubianych songów, żartów i wzruszeń. Gigantyczne uszy, oczy oraz nos, z którego co rusz wypadały gadżety reklamujące województwo wzbudziły wiele zachwytu i radości wśród publiczności. Zmysłowe doznania w rytm muzyki zapewniły Stepujące Gałki Oczne, Wrzeszczące Uszy oraz Ręka stojąca na Rękach, a Ust korale i Nos zadziwił bogactwem prezentów wyciąganych z…Nosa!!!

Pod samym Neptunem odbywały sie warsztaty taneczne prowadzone przez tancerzy z Fair Play Crew. Roofi, Niecik, Bzyga, Kruk i Blacha - zapraszali przechodniów do warsztatów tanecznych, zakończonych wspólnym pokazem.
Zwieńczeniem spotkania był spektakl tancerzy z Formacji Nofiltrato –Undzyng, Andzyng, Gundik, Gall, Is oraz Auls, których talent zawładnęły wyobraźnią młodego pokolenia Polaków.

Na wystawę składają się prace, wybrane spośród niemal ośmiu tysięcy fotografii, wykonanych przez światowej sławy fotografa Tomasza Tomaszewskiego, podczas blisko rocznej wędrówki po województwie podlaskim. Zdjęcia w sposób wyjątkowy przybliżają piękno i charakter regionu, krainy spotkań, w której mieszające się kultury tworzą tajemniczy i energetyzujący tygiel. Poprzez swoją zagadkowość Podlaskie jest miejscem inspirującym, a jego bogactwo różnorodności staje się motorem napędowym dla odkrywających je osób. Autor opisywał swoje doświadczenia takimi słowami:

Wspaniałe, dziewicze lasy, ptaki i dzika zwierzyna, kręte i porośnięte szuwarami rzeki. Romantyczne fotografie, inne aniżeli z centralnej czy południowej Polski. Zostałem urzeczony pięknem pejzażu, ale też jego uroda nie zaskoczyła mnie. Uznałem więc, że w tej sprawie wiele zostało już powiedziane i może właściwym pomysłem byłoby skierowanie uwagi w stronę ludzi, tych, którzy również tworzą rodzaj krajobrazu. Oni też szybko stali się bohaterami mojej opowieści i niektórych, spośród wielu poznanych, prezentuję na tej wystawie.

Ludzie Podlaskiego. Zainteresowani i otwarci na obcego przybysza, tolerancyjni, jednocześnie niewzruszenie trwają przywiązani do własnego rytuału, własnej tożsamości. Oddaleni troszeczkę od iluzorycznej cywilizacji, czerpią ciągle ze starych, dobrych tradycji i wzorców, a dla mnie pozostaną ludźmi zwyczajnie bardziej ludzkimi. Gdziekolwiek bym się nie pojawił, uśmiechnięci i pozytywni, tworzą zawsze unikalną atmosferę. Atmosferę życzliwości.”

Tomasz TomaszewskiBądźcie z nami, ze Zmysłami.  Kolejna akcja promocyjna już 20 lipca w Mikołajkach.

facebook