Dodana: 21 listopad 2007 11:21

Zmodyfikowana: 21 listopad 2007 11:21

Sukcesy podlaskich zapaśników

Dobrze spisała się w miniony weekend grupka naszych zapaśniczek i zapaśników podczas XXXVI ogólnopolskiego turnieju o puchar Warmii i Mazur w Olsztynie w kategorii młodzików.

Tradycyjnie już na matach rywalizowali zawodnicy zaliczający się do krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej.

Wśród dziewcząt w wadze 37 kg pierwsze miejsce wywalczyła Paula Kozłow (Oczko Białystok), a srebro Monika Szlejter. Brąz w wadze 47 kg zdobyła Monika Gryczan (obie Zryw Szczuczyn). Natomiast w wadze 62 kg pierwsze trzy miejsca przypadły zapaśniczkom Olimpika Suwałki. Pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Luto przed Olgą Gliniecką i Justyną Zdankiewicz.

Wśród młodzików złoto wywalczył w wadze 38 kg Michał Jabłoński (Olimpik). Ze srebrnymi medalami wrócili: Paweł Bartosiuk (Amator Juchnowiec) waga 53 kg, Rafał Obrycki waga 59 kg, Norbert Jagłowski waga 66 kg (obaj MOSiR Grajewo), Paweł Rogowski waga 73 kg. Trzeciej miejsca zajęli: Łukasz Dąbrowski waga 85 kg (obaj Herkules Łomża), Michał Tarasewicz waga 47 kg (Oczko), Damian Stachelek waga 73 kg, Bartłomiej Cebeliński waga 85 kg (obaj MOSiR).

Medalistów do zawodów przygotowali trenerzy: Andrzej Kozłow, Władysław Kierdelewicz (obaj Białystok) , Andrzej Koncewicz (Suwałki), Marek Piwko (Grajewo), Andrzej Lutrzykowski i Karol Łebkowski (obaj Łomża), Grzegorz Zańko (Szczuczyn).