Dodana: 1 luty 2007 08:55

Zmodyfikowana: 1 luty 2007 08:55

Międzynarodowy futsal w nowej hali

Polska reprezentacja w futsalu (halowa odmiana piłki nożnej) pokonała w Suwałkach 6:3 Holandię. Mecz uświetnił otwarcie nowej hali I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej

Holendrzy zajmują 8. miejsce w światowym rankingu futsalu, a Polacy 24. Faworytem byli zatem  Holendrzy. Do przerwy  był remis 2:2. Po przerwie zdecydowanie skuteczniejsi okazali się  Polacy. Trzy bramki dla Polski strzelił Krzysztof Marzec, dwie Andrzej Szłapa i jedna bramkarz Krystian Brzenk. To dopiero drugie zwycięstwo biało-czerwonych w meczach z pomarańczowymi. Bilans spotkań: 2 zwycięstwa Polaków i 10 zwycięstw Holendrów.

Zarówno Polacy, jak i Holendrzy dziękowali za dobrą organizację spotkania i wzorcowy doping kibiców.

Mecz  rozegrano w wypełnionej po brzegi nowej hali I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej.

Nową halę I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Suwałkach wspólnie otworzyli: dyrektor I LO im. M.Konopnickiej Bożenna Szynkowska, prezydent Suwałk Józef Gajewski, wiceminister edukacji i nauki Jarosław Zieliński, marszałek województwa podlaskiego Janusz Krzyżewski.

Hala ma powierzchnię użytkową 1607 metrów kwadratowych. Można w nie grać w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę oraz w futsal. Nawierzchnia boisk jest ze sztucznego tworzywa . W hali znajduję się też siłownia oraz sala taneczna z lustrami. Widownia na ok.300 osób.

Inwestycja kosztowała  4 100 000 złotych. Sfinansowano ją z budżetu: miejskiego, samorządu wojewódzkiego oraz z pieniędzy resortowych.