Dodana: 23 kwiecień 2021 12:54

Zmodyfikowana: 26 kwiecień 2021 08:39

Urząd Marszałkowski wspomaga akcję masowych szczepień w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży

Szpital, który jest jednostką Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, w ramach Narodowego Programu Szczepień będzie realizował szczepienia masowe. Punkt Szczepień jest już wyposażony i czeka na decyzję Ministerstwa i Narodowego Funduszu Zdrowia o uruchomieniu.

Fiolka ze szczepionką w dłoni w rękawiczce.

- Tworzenie warunków do ochrony zdrowia mieszkańców należy do podstawowych zadań samorządu województwa. Niewiele jest obecnie równie ważnych działań w tej sferze jak masowe szczepienia przeciw COVID-19. Cieszę się, że w Łomży możemy w „marszałkowskim” Szpitalu Wojewódzkim uruchomić taki punkt. To najbardziej naturalne miejsce, skupiające najwyższej klasy fachowców gotowych spieszyć z pomocą potrzebującym – powiedział Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.          

Jak informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży ds. zarządzania jakością i akredytacji, Punkty Szczepień Masowych (Powszechnych) tworzone są przez samorządy we współpracy z podmiotami wykonującymi działalność leczniczą (PWDL).

Do tego typu szczepień w Łomży zostały wyznaczone dwie lokalizacje:

  1. Punkt Szczepień Masowych zgłoszony przez Urząd Marszałkowski w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Powstaje w lokalizacji obecnego punktu szczepień.
  2. Punkt Szczepień Masowych wskazany przez Prezydenta Łomży. Jest tworzony w Szkole Podstawowej nr 1 Łomży przy współpracy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży z Urzędem Miasta.

- Oba Punkty są już wyposażone i czekają na decyzję Ministerstwa i Narodowego Funduszu Zdrowia o uruchomieniu. Zadeklarowana wydolność obu punktów to 500 szczepień dziennie na każdą lokalizację – dodaje Jolanta Gryc.

Jak podkreśla wicemarszałek Marek Olbryś, w subregionie łomżyńskim Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego wspomaga także za sprawą podległej jednostki, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży, organizację Punktu Szczepień Masowych w hali sportowej w Piątnicy.

Decyzja o uruchomieniu punktów szczepień masowych i szczegółowe określenia zasad ich działania są w gestii Ministerstwa Zdrowia.

tekst i fot.: Maciej Gryguc

red.: Edyta Chodakowska-Kieżel

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook