Dodana: 23 lipiec 2020 14:53

Zmodyfikowana: 23 lipiec 2020 14:53

Bezpłatna rehabilitacja dla dzieci w Białymstoku

Ruch kluczem do aktywności i rozwoju – II edycja – pod takim hasłem Fundacja „Pomóż Im” realizuje projekt bezpłatnej rehabilitacji dla dzieci niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie miasta Białystok. Zadanie jest finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Ilustracja do artykułu Bezpłatna rehabiltacja dzieci (1 of 1).jpg

Z projektu skorzysta 24 niepełnosprawnych dzieci z Białegostoku. Każde z nich będzie miało zapewnionych 10 zabiegów, a przed nimi wizytę wstępną, oceniającą stan dziecka i kwalifikującą do indywidualnej terapii. Rehabilitacja odbędzie się w specjalistycznym Ośrodku im. Sue Ryder Familijnego Centrum Medycznego prowadzonym przez Fundację „Pomóż Im”.

Nasza placówka specjalizuje się w niesieniu pomocy dzieciom niepełnosprawnym, mamy wykwalifikowany zespół i, co ważne, z bardzo dużą praktyką w pracy z dziećmi, co zapewni realizację projektu na najwyższym poziomie – informuje Ewa Sadowska, wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”. – Na potrzeby realizacji tego zadania, w ramach finansowania z PFRON, dodatkowo doposażymy się w odpowiedni sprzęt do m.in. terapii sensorycznej i przeciwbólowej, co wzmocni efekty oddziaływania na małych pacjentów – mówi Ewa Sadowska. 

Dodatkowym atutem projektu jest termin realizacji. Pierwsze bezpłatne zabiegi dla dzieci rozpoczną się już w sierpniu, projekt zakończy się w listopadzie.

- Mając na uwadze, że aktualnie oczekiwanie na rehabilitację w ramach NFZ wynosi kilka miesięcy, to tak szybka realizacja zabiegów jest szczególnie ważna w przypadku tych dzieci, które na rehabilitację nie mogą czekać – dodaje wiceprezes Fundacji.

Zgłoszenia prowadzone są telefonicznie pod numerem 609 230 120. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

To druga edycja projektu „Ruch kluczem do aktywności i rozwoju”, który Fundacja zrealizowała z powodzeniem w 2019 roku. Wtedy z bezpłatnej rehabilitacji skorzystało 27 dzieci z Białegostoku.

Źródło: Fundacja „Pomóż Im”

Pliki do pobrania

facebook