Dodana: 4 czerwiec 2019 14:08

Zmodyfikowana: 4 czerwiec 2019 14:08

Znamy nazwiska nowych ministrów. Do rządu wszedł Dariusz Piontkowski

Podlaski poseł, pełnomocnik struktur Prawa i Sprawiedliwości w regionie został powołany na urząd Ministra Edukacji Narodowej. Dariusz Piontkowski zastąpił na tym stanowisku Annę Zalewską. Rekonstrukcja rządu związana jest m.in. z wyborami do Parlamentu Europejskiego, w których kilkoro ministrów uzyskało mandaty europosłów.

Ilustracja do artykułu 8_160.jpg

 

Uroczystość mianowania nowych ministrów  odbyła się we wtorek (04.06.) w Pałacu Prezydenckim Szef rządu podziękował odchodzącym ministrom, którzy poprzez swoją ciężką pracę dla Rzeczypospolitej przyczynili się do jej naprawy.  Wyraził przekonanie, że wraz z powołaniem nowych ministrów współpraca pomiędzy resortami będzie jeszcze bardziej efektywna i skuteczna. Jestem przekonany, że ta zmiana przyczyni się do dalszej owocnej pracy na rzecz naszej Ojczyzny – mówił.

Wszyscy działamy na rzecz każdego obywatela Rzeczypospolitej – powiedział premier Mateusz Morawiecki zwracając się do nowo powołanych członków rządu.

Nowi ministrowie w rządzie:

Jacek Sasin – wiceprezes Rady Ministrów

Marian Banaś – minister finansów

Bożena Borys-Szopa – minister rodziny, pracy i polityki społecznej

Dariusz Piontkowski – minister edukacji narodowej

Elżbieta Witek – minister spraw wewnętrznych i administracji

Michał Dworczyk – minister - członek Rady Ministrów

Michał Woś – minister - członek Rady Ministrów

W wyborach do Parlamentu Europejskiego mandat otrzymali ministrowie: wicepremier Beata Szydło, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szef MSWiA Joachim Brudziński, szefowa MEN Anna Zalewska, minister w KPRM Beata Kempa oraz rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

 

źródło: www.premier.gov.pl
fot.:Krystian Maj/ KPRM

oprac.ak

facebook