Dodana: 11 luty 2020 16:16

Zmodyfikowana: 11 luty 2020 16:18

„Zenek” zadebiutował na dużym ekranie

Uroczysta premiera filmu „Zenek” odbyła się w poniedziałek (10.02) w Warszawie. Wziął w niej udział marszałek Artur Kosicki. Film pokazuje drogę do sukcesu Zenona Martyniuka, gwiazdy disco-polo mieszkającej w Podlaskiem.

Ilustracja do artykułu view_1024.jpg

To historia chłopaka marzącego o tym, by bawić ludzi swoją muzyką, który dzięki swojej pracy i uporowi osiąga zamierzony cel i spektakularne sukcesy.

Na warszawskiej premierze „Zenka” pojawiła się plejada gwiazd grających w filmie. Nie zabrakło oczywiście Zenona Martyniuka, którego biografia stała się kanwą obrazu. Podlasianin przyjechał na premierę w towarzystwie żony Danuty i swojej mamy. Obecny był także Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej. 

Główną rolę reżyser Jan Hryniak powierzył dwóm aktorom. Jakub Zając zagrał młodego piosenkarza z początków kariery w latach 80. Natomiast Krzysztof Czeczot wcielił się w postać dojrzałego, osiągającego spektakularne sukcesy na scenie disco polo, Martyniuka. W pozostałych rolach zagrali m.in.: Klara Bielawka  w roli Danuty Martyniuk, Agnieszka Suchora i Roman Gancarczyk  jako rodzice Zenka, Jan Frycz jako ojciec Danusi,  a także Piotr Cyrwus, Magdalena Berus, Andrzej Andrzejewski czy Karol Dziuba. Gościnnie w filmie wystąpili gwiazdorzy muzyki disco lat 80.: autor przeboju wszech czasów „Never ending story” – Limahl oraz John McInerney, wokalista grupy Bad Boys Blue.

Pierwsi widzowie w Białymstoku będą mogli obejrzeć „Zenka” w środę (11.02). Na ekrany kin film wejdzie w Walentynki (14.02). Produkcję Telewizji Polskiej wsparło Województwo Podlaskie.

ms

facebook