Dodana: 10 czerwiec 2019 14:41

Zmodyfikowana: 10 czerwiec 2019 14:41

Konkursy na dyrektorów OiFP i WOAK

Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił konkursy na stanowiska szefów dwóch podlaskich instytucji Kultury: Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki oraz Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. Stosowne uchwały w tej sprawie zarząd podjął na posiedzeniu w środę, 29 maja br.

Dokumentacja konkursowa jest dostępna od dziś (tj. 30 maja br.) na stronie Biuletynu Informacji Publicznej UMWP:

- konkurs OiFP (link do strony)

- konkurs WOAIK (link do strony).

Konkursy na szefów ww. instytucji są niezbędne z uwagi na kończące się w tym roku kadencje dyrektorów. Kadencja obecnego dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku - Damiana Tanajewskiego kończy się z dniem 31 sierpnia 2019 roku. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP nie wyraził zgody na ponownie powołanie go stanowisko bez przeprowadzania konkursu.

Podobnie rzecz ma się z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku. Kadencja obecnego dyrektora WOAK - Cezarego Mielko kończy się z dniem 31 lipca 2019 roku. Minister negatywnie zaopiniował ponowne powołanie go na stanowisko szefa tej instytucji.

W związku z tym Zarząd Województwa Podlaskiego na ostatnim posiedzeniu postanowił wyłonić kandydatów na stanowiska dyrektorów OiFP i WOAK w Białymstoku w drodze konkursu. Będzie on zrealizowany zgodnie z przepisami Ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej.

Poniżej w załączeniu znajdują się oświadczenia, które należy wypełnić w związku z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO).

art

 

facebook