Dodana: 5 styczeń 2021 15:43

Zmodyfikowana: 5 styczeń 2021 15:56

E-ferie z Młodzieżowym Domem Kultury

Ferie w domu, ale z kulturą! Młodzieżowy Dom Kultury (MDK) - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na wspólny tydzień ferii - 11-15.01.

Grafika e-ferie MDK w Łomży

Młodzieżowy Dom Kultury przygotował propozycje dla poszukiwaczy i miłośników kultury w formie online. Warsztaty są bezpłatne i będą odbywały się na Facebooku MDK-DŚT, codziennie o godz. 11.00.

W programie:

„Big Beat” – uczestnicy i jurorzy festiwalu w rozmowach i opowieściach Bernarda Karwowskiego. Nie zabraknie oczywiście muzyki. Tegoroczna edycja poświęcona jest Korze Jackowskiej i zespołowi Maanam. W piątek wielki finał – ogłoszenie wyników!

„Warsztat spod ręki” - z pomocą Katarzyny Swoińskiej wyczarujecie kartę pocztową, zapis wspomnień z wakacji lub niedawnego spaceru do lasu, a potrzebujecie do tego tylko tego, co znajdziecie w kuchni, spiżarni i domowych schowkach.  

„Piosenka na dziś” – niezawodne Studio eMDeK Magdy Sinoff ma dla Was muzyczną niespodziankę na każdy dzień. A może też się przyłączycie do śpiewania?

„ABC Baletu” – trochę ruchu na koniec pierwszej części i… przed częścią drugą, czyli…

 

e-WARSZTATY

Na platformie internetowej Google Meet dla zainteresowanych przygotowaliśmy warsztaty plastyczne. Codziennie, od poniedziałku do piątku, o tej samej porze. Uwaga! Trzeba się zapisać (żeby dostać link) i odpowiednio przygotować przed zajęciami (żeby mieć czym pisać i malować).

 

Sztuka kaligrafii

Wiek uczestników: dzieci od 8 lat, młodzież i dorośli

Data: 11-15.01

Godzina: 11.30

Miejsce: Platforma Google Meet

Czas trwania: 1 godz.

Prowadzenie: Anna Bureś

Zapisy: pracownia.mdk-dst@o2.pl.

Ilość miejsc ograniczona !

O warsztatach:

Pisanie – podobnie jak rysowanie i malowanie – ma właściwości odstresowujące, a efekty zajmowania się kaligrafią okazują się naprawdę przydatne. Te zajęcia są dla każdego, kto chciałby pisać lepiej niż dotąd, bez względu na poziom wyjściowy. Jedynym wymogiem jest znajomość liter. Na Warsztatach będziecie zdobywać tajniki umiejętności pięknego, poprawnego i starannego pisania. Ćwiczenia kaligrafii przynoszą dodatkowe korzyści, kształcą cierpliwość, staranność, przywiązanie uwagi do detali oraz lepszą koncentrację. Opanowanie materiału ze wszystkich lekcji pozwoli na kaligrafowanie pięknym krojem jakim jest italika oraz pismo lombardzkie. Nauczycie się używać różnych piórek  do kaligrafii. Zrobicie patyk do pisania i napiszecie nim cały alfabet. Zaprojektujecie swoje inicjały z ozdobnikami. Lekcje te dadzą  podstawy do nauki innych krojów kaligraficznych.

 

Strój-wystrój-nastrój

Wiek uczestników: dzieci od 9 lat i młodzież

Data: 11-15.01

Godzina: 11.30

Miejsce: Platforma Google Meet

Czas trwania: 1,5 godz.

Prowadzenie: Edyta Kasperkiewicz

Zapisy: edytkasperkiewicz@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona ! 

O warsztatach:

W ramach tych zajęć zrealizujemy projekty w takich technikach, jak mozaika, sgraffito, fowistyczny nastrój. Projekty wykonamy używając gliny, kolażu i farb.

Program:

Poniedziałek-wystrój - projekt mozaiki

Wtorek - sgraffito -dekoracja domu

Środa- kolorowe nastroje- fowistyczne malowanie

Czwartek- strój- projektujemy tkaniny

Piątek- projekt glinianych płytek mozaiki

 

źródło: Dom Środowisk Twórczych Miejskiego Domu Kultury w Łomży

 

facebook