Dodana: 9 październik 2018 11:08

Zmodyfikowana: 9 październik 2018 11:08

Białystok. Utrudnienia drogowe na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i Narodowych Sił Zbrojnych

Trwają prace związane z budową instalacji podziemnych w al. Jana Pawła II i na skrzyżowaniu z ul. Narodowych Sil Zbrojnych w Białymstoku. Na tym etapie inwestycji wystąpią krótkotrwałe utrudnienia związane z prowadzeniem robót w sąsiedztwie jezdni.

Ilustracja do artykułu roboty drogowe.jpg

W następnym etapie ze względu na dalszą rozbudowę infrastruktury podziemnej i postęp prac drogowych,  ruch pojazdów na al. Jana Pawła II będzie odbywać się jedną jezdnią w obu kierunkach. Jednocześnie zostaną wyeliminowane relacje skrętne w lewo z  al. Jana Pawła (z kierunku Warszawy) w ul. Narodowych Sił Zbrojnych oraz z ul. Narodowych Sił Zbrojnych w kierunku centrum miasta. W celu zapewnienia odpowiednich warunków i płynności ruchu w obrębie skrzyżowania zostanie w tym miejscu wyłączona sygnalizacja świetlna. Realizację tego etapu inwestycji wykonawca robót przewiduje w pierwszej dekadzie listopada.

Funkcjonujący (przebudowany w ostatnich latach) układ komunikacyjny w tym rejonie miasta oraz parametry techniczne dróg umożliwiają poprowadzenie sprawnych i dogodnych objazdów zarówno w kierunku do centrum miasta, jak też w kierunku Warszawy i Ełku.

facebook