Dodana: 16 czerwiec 2015 09:01

Zmodyfikowana: 16 czerwiec 2015 09:01

XVII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorek i Juniorów W Szachach

W dniach 12-14 czerwca 2015 roku w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Supraślu zostały rozegrane XVII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorek i Juniorów do 18 lat w szachach.

Rozgrywki zostały przeprowadzone w oddzielnych grupach dziewcząt i chłopców systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund lub kołowym odpowiednio do liczby graczy.

W zawodach wystartowało 184 zawodników, w tym 67 dziewcząt. Reprezentowali siedem klubów: Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Stoczek 45 Białystok (59 osób), Młodzieżowy Dom Kultury Białystok (29), Klub Szachowy Javena Hańcza Suwałki (27), Klub Szachowy Maraton Łomża, Ludowy Uczniowski Klub Szachowy Orient Sokółka i Uczniowski Międzyszkolny Klub Szachowy Jaćwież Suwałki (po 17) oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Łomżyńska Akademia Szachowa Leonardo Łomża (8). Wystąpiło też 10 zawodników niezrzeszonych.

Zwycięzcy poszczególnych grup zdobyli tytuły Mistrzów Województwa i puchary. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III w grupach otrzymali medale oraz premie pieniężne w łącznej wysokości 4500 zł. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i czasopisma szachowe. Kluby, które w klasyfikacji drużynowej zajęły miejsca I-III, otrzymały puchary i dyplomy.

Mistrzostwa Województwa zorganizował Podlaski Związek Szachowy z siedzibą w Białymstoku we współpracy z Podlaską Federacją Sportu. Sędzią głównym był Prezes Podlaskiego Związku Szachowego Leszek Zega.